Zahraničí

Daň za pomoc Ukrajině bude krutá, vzkazují Evropě Rusové

Daň za pomoc Ukrajině bude krutá, vzkazují Evropě Rusové
Dmitrij Peskov Zdroj: Profimedia / Michail Japaridze / TASS

Dřív nebo později si Evropa začne klást otázku, jestli jsou všechny kroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského správné. Prohlásil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s tím, že už teď za pomoc Kyjevu platí jednotlivé evropské státy a jejich občané vysokou cenu. A ta podle něj ještě naroste do obřích rozměrů.

Evropa si zanedlouho uvědomí, že podpora ukrajinské vlády v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským se jí vymstí. Je o tom přesvědčen Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Reagoval tak na výzvu Zelenského evropským zemím, aby zakázaly vstup všem Rusům na svá území.

Upozornila na to agentura TASS. "Zelenskyj by měl pochopit, že evropské státy, které se snaží potrestat Rusko, jak říkají, už za to platí velmi vysokou daň," prohlásil Peskov.

"Daň za to platí nejenom státy jako takové, ale především jejich občané. A dřív nebo později se tyto země také začnou zamýšlet, jestli Zelenskyj dělá všechno správně a proč musejí jejich občané platit za jeho rozmary. Takže ukrajinská strana by tohle měla mít na paměti," doplnil.

Související obsah

Zelenskyj se domnívá, že dosavadní západní sankce proti Moskvě jsou příliš "měkké". Evropa by měla zavřít hranice každému Rusovi a uvalit totální embargo na ruské energetické zdroje, řekl v rozhovoru s listem Washington Post. Víza ruským občanům od začátku války neuděluje třeba Lotyšsko, výjimku mají pouze cenzurovaní novináři nebo lidé, kteří potřebují přicestovat kvůli úmrtí příbuzného.

Rusko si údajně přeje s Ukrajinou vyjednávat o míru (3. 8. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz