Zahraničí

Vzpruha pro Putina a facka Západu. Slavný herec vyrazil na místo, kde umírali Ukrajinci

Vzpruha pro Putina a facka Západu. Slavný herec vyrazil na místo, kde umírali Ukrajinci
Steven Seagal s Vladimirem Putinem Zdroj: Profimedia

Slavný americký herec Steven Seagal, který je od roku 2018 zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy s USA, se vydal na Donbas. Navštívil tam město Jelenovka, kde v hangáru zemřelo 53 válečných zajatců z Ukrajiny. Ty zabil raketový útok. Rusko a Ukrajina se dohadují, kdo za něj může.

Rusko ke své propagandě opět využilo slavného amerického herce Stevena Seagala. Ten se vyrazil podívat na Donbas, jak uvedli Rusové. Pravděpodobně do hangáru v ukrajinském městě Jelenovka, kde zemřelo 53 ukrajinských válečných zajatců.

Ty zabil raketový útok. Rusko a Ukrajina se však dohadují, kdo za ostřelováním stojí. Na místě byly podle Rusů nalezeny úlomky rakety z amerického systému Himars. Nejedná se však o podložené informace. Během ostřelování Jelenovky bylo podle ukrajinského webu Obozrevatel zraněno dalších 130 lidí.

Související obsah

Seagal dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina v listopadu 2016 ruské občanství. Označil pak šéfa Kremlu za jednoho z největších žijících světových lídrů. Mimo ruského má pak i srbské a americké občanství. V roce 2018 se Steven Seagal stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy americkými.

Podobně kontroverzního kamaráda má i další slavný Američan, a to bývalá hvězda basketbalové soutěže NBA Dennis Rodman. Ten se v roce 2013 poprvé setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Rodman se pak za diktátorem vrátil například na oslavu Kimových narozenin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz