Zajímavosti

Nové seriály, oblíbené klasiky a hvězdné tváře. TV Nova představila program na podzim

Televize Nova představuje programovou nabídku podzimní sezóny. Novými díly vyvrcholí fenomenální Policie Modrava, druhou řadou pokračuje hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem a nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

TV Nova nabídne i další sérii oblíbené kulinářské reality show MasterChef Česko a vrátí se také kuchaři na cestách v Souboji na talíři. Oblíbený seriál Ulice vstupuje do své osmnácté sezóny, na obrazovky budou také uvedeny dvě seriálové novinky z tvůrčí dílny oceňovaných režisérů – O mě se neboj s Veronikou Arichtevou nebo komediální krimi s Tatianou Dykovou Případy mimořádné Marty. Ve vývoji a výrobě na další měsíce jsou desítky nových projektů, bude se tedy na co těšit i příští rok.

"Naše letošní podzimní nabídka je bez přehánění nebývale pestrá a bohatá. V podstatě až do konce roku budeme denně uvádět premiéry nových dílů oblíbených seriálů, reality show nebo zábavních formátů," říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská. 

Související obsah

Kromě pokračování oblíbených stálic, které se držely na hlavních pozicích sledovanosti, čekají diváky TV Nova i úplné novinky. "Nabídneme letos dva úplně nové hrané seriály se zaměřením na celou rodinu. Televize Nova tak potvrzuje svou stávající pozici největšího producenta hrané tvorby v Česku a v příštích sezónách tento status ještě významně posílíme," dodává.

Ve fázi vývoje a výroby pro rok 2023 a další sezóny jsou aktuálně desítky původních projektů hrané tvorby, včetně vůbec prvního dobového seriálu TV Nova s pracovním názvem Obchodní dům, velkolepého návratu Kriminálky Anděl nebo rodinného seriálu Jedna rodina z pera Lucie Konečné, jež stála mimo jiné za veleúspěšnou Ordinací v růžové zahradě 2. V současné době se například také natáčí druhá řada oblíbeného krimi seriálu Odznak Vysočina

Níže najdete programové schéma TV Nova na podzim 2022. Novinka O mě se neboj začíná ve čtvrtek hned po oblíbeném seriálu Pan profesor. 

Programové schéma na podzim 2022 | Zdroj: TV Nova

​Policie Modrava

Definitivně se loučí oblíbený krimi seriál Policie Modrava. Čtvrtá, osmidílná řada fenomenálně úspěšného seriálu bude tou poslední. "Seriál se uzavře 40. dílem, který je podle mě poměrně dojemný. Nicméně 40 dílů je dost a nechci, aby se seriál vyčerpal a úroveň šla níž," říká režisér seriálu Jaroslav Soukup.

"Je málo režisérů, kteří dokázali opakovaně stvořit divácké hity. Na to musíte mít obrovskou chuť diváky strhnout a zároveň jim rozumět. Možná proto je Police Modrava už mnoho let nejočekávanější událostí. Premiérové díly budou poslední, tak ať si je diváci náležitě užijí," doplňuje Michal Reitler, ředitel vývoje TV Nova.

Pan profesor

Herec Vojtěch Dyk se vrací za katedru v nové řadě rodinného seriálu Pan profesor, který se stal diváckým hitem loňského podzimu. Nekonvenční učitel Marek se v deseti premiérových dílech vzdává statusu svobodného mládence a učí se být ve vztahu s Karolínou (Beata Kaňoková). 

"Se školou má osobní zkušenost každý. Právě proto oslovuje Pan profesor generaci rodičů i žáků. Hlavní hrdina do jisté míry zastupuje obě generace. Navenek je dospělým učitelem, ale chová se spíš jako teenager," shrnuje kreativní producent seriálu Michael Bütow.    

Specialisté

Detektivní Specialisté se na obrazovkách poprvé objevili v roce 2017 a seriál se záhy zařadil mezi vůbec nejúspěšnější svého žánru. Letos na podzim se diváci dočkají osmé řady. "Specialisté stojí na zajímavých současných případech, jsou pevně ukotveni v aktuálním společenském dění a ukazují všechny stránky lidské povahy. Díky tomu zůstávají natolik divácky atraktivní," říká kreativní producentka seriálu Heike Richter-Karst.

Nové seriály

Do podzimního vysílání TV Nova jsou připraveny také dva zcela nové seriály. Romanticko-komediální seriál O mě se neboj sleduje životní a vztahové kotrmelce rozvádějící se matky dvou dětí v podání Veroniky Arichtevy. "Doufám, že si diváci naše postavy oblíbí a s pobavením budou sledovat jejich vtipné, napínavé, ale i romantické životní zvraty," uvádí jeden z nejvyhledávanějších režisérů současnosti Biser A. Arichtev. 

Jako další novinka se představí osmidílný komediální krimi seriál Případy mimořádné Marty.  "Myslím si, že je to báječně namíchaná komedie a kriminálka, ve které se aktéři musí vypořádat s neustále otravnou dvakrát rozvedenou matkou tří dětí, která je geniálním, ale zároveň nezkrotitelným živlem posouvajícím jednotlivá vyšetřování neskutečně rychle kupředu," shrnuje představitelka titulní role Tatiana Dyková.

​"Je to seriál, který v sobě kombinuje napětí, detektivku a humor. Naše hlavní postava je zároveň ztřeštěná, zábavná i inteligentní a způsob, kterým přichází na řešení případů, je geniální," říká jeden ze dvou režisérů Případů mimořádné Marty Marek Najbrt, držitel tří Českých lvů, kterého režijně doplnil Tomáš Pavlíček.

MasterChef Česko

Na začátku jsou stovky nadšených amatérských kuchařů, na konci jeden splněný sen. Kulinářská show, která učarovala nejen milovníkům dobrého jídla, MasterChef Česko se vrací na obrazovky a přinese řadu nových výzev. "Tentokrát budeme hodně cestovat a hledat exotické prvky v rámci české kuchyně. Když se totiž řekne česká kuchyně, všichni si představíme knedlíky nebo smažák. Chceme ale ukázat, že tím česká gastronomie nekončí," popisuje režisér Radovan Síbrt.

Souboj na talíři

Kuchařští kamarádi Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt budou znovu cestovat po republice, poznávat zajímavé podniky i jejich kuchyni a snažit se vybraná jídla sami připravit v premiérové řadě kulinářské show Souboj na talíři, jež patřila k největším hitům loňského podzimu.

Na lovu

Diváci se dočkají také nových dílů vědomostní soutěže Na lovu, kterou TV Nova poprvé uvedla loni na podzim a která se hned stala nedílnou součástí podvečerního programu pro téměř třetinu diváků u televizních obrazovek.

Ti se letos seznámí s novým lovcem a na sobotní večery jsou pro ně připraveny neméně divácky vyhledávané Hvězdné speciály. V nich se objeví významné osobnosti českého showbyznysu jako například Vojta Kotek, Táňa Dyková, Janek Ledecký nebo moderátor kultovních soutěží Riskuj! a Videostop Jan Rosák.

Ulice

Plnoletosti se letos na podzim dočká fenomén Česka seriál Ulice, která vstupuje do osmnácté sezóny. "Hrdinové Ulice se stali nedílnou součástí nespočtu domácností. Mnohé z nich znají diváci spoustu let, viděli je vyrůstat, prožili s nimi jejich životní peripetie a jsou jim hodně blízko. Jako tvůrci se snažíme, aby si každý divák v pestrém uličním světě našel tu svou postavu a příběh, který ho vtáhne,“ říká kreativní producentka nejdéle uváděného českého seriálu Silvia Klasová.

Podívejte se, co vás čeká na obrazovkách TV Nova:

Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz