Zahraničí

Z vysněné dovolené v Chorvatsku se stala noční můra. Turisty varuje i policie

Z vysněné dovolené v Chorvatsku se stala noční můra. Turisty varuje i policie
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Chorvatsko chtěl opouštět se vzpomínkami na pohádkovou dovolenou, místo toho se 36letý Rumun vrátil domů se vztekem a peněženkou o desetitisíce korun lehčí. Přes sociální síť si zarezervoval pronájem vilky u města Pula, když ale dorazil na místo, nikdo na něj nečekal a údajný majitel s ním přestal komunikovat.

Internetoví podvodníci zhatili plány turisty z Rumunska na vysněnou dovolenou v Chorvatsku. Za ubytování v domě u Puly na severozápadě země zaplatil zálohu ve výši desetitisíců korun, jenomže po příjezdu nebyl pronajímatel k nalezení a na zprávy už nereagoval.

O případu informoval portál Dnevnik. Napálený muž se obrátil na chorvatskou policii, která zjišťuje veškeré okolnosti nepříjemného zážitku.

Strážci zákona nabádají při pronájmu apartmánů přes internet k obezřetnosti. "Věnujte pozornost, jaké inzeráty a webové stránky k hledání ubytování používáte. Vždy se ověřte, zda na konkrétní nabídku existují uživatelské recenze," doporučují.

Související obsah

Lidé by si měli důkladně prověřit i pronajímatele. Jestliže u inzerátu není jeho celé jméno a příjmení, anebo se o něm nedají dohledat žádné informace třeba v propagačních materiálech, máte dát podle policistů od nabídky ruce pryč. Peníze předem byste měli posílat jen ve chvíli, kdy jste si stoprocentně jistí, že daný člověk nebo instituce dům či jiný objekt skutečně vlastní a má oprávnění ho pronajímat.

Pokud se stanete obětí podobného švindlu, okamžitě informujte chorvatskou policii na čísle 192.

Kromě podvodů se Chorvatsko letos v létě potýká i se špinavým mořem a plážemi, připomněl web RTL. Nespočet turistů dokonce hlásí, že ve vodě narazili na exkrementy. Kvůli kontaminaci fekáliemi úřady tento týden doporučily nekoupat se na pláži na ostrově Korčula.

Chorvatům dochází trpělivost s turisty. Kvůli tomuhle na ně volají policii (1. 8. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz