Domácí

Požár u čerpací stanice. Z auta vyšlehly plameny, řidič se těsně zachránil

Pražští hasiči ve středu krátce po půl páté odpoledne vyjížděli k požáru automobilu vedle čerpací stanice v Hlubočepích. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky vzplál vůz pravděpodobně kvůli technické závadě. Policie doplnila, že automobil začal doutnat už za jízdy, tak ho řidič raději odstavil. Po chvíli už vozidlo zcela pohltily plameny.

Ulicí k Barrandovu se ve středu odpoledne valil hustý černý dým. Vedle místní čerpací stanice začal hořet osobní automobil, na místo vyrazily dvě hasičské jednotky.

"Jde o klasický požár auta v plném rozsahu," zhodnotil zásah mluvčí hasičů Martin Kavka. "Na místě je vyšetřovatel, pravděpodobně je to technická závada," dodal po páté hodině.

Související obsah

Mluvčí policie Richard Hrdina doplnil, že automobil měl začít doutnat už za jízdy. Řidič znervózněl a raději automobil odstavil. A udělal dobře. "Auto poté shořelo," upozornil Hrdina. Dodal, že nemá informace o žádných zraněných.

​Ačkoliv vůz vzplál vedle Orlen Benziny, bezprostřední nebezpečí pro blízké okolí podle Kavky nehrozilo. "Bylo to tak daleko, že nedošlo k ohrožení čerpací stanice," uvedl.

Po páté hodině hasiči oznámili, že automobil dohašují. O půl hodiny později už měli hotovo. Přesnou příčinu požáru bude nyní prověřovat vyšetřovatel.

Takto vypadalo auto po uhašení:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz