Zahraničí

Problémy amerického exprezidenta přibývají. Trump musel k výslechu

Bývalý americký prezident Donald Trump řeší jeden problém se zákonem za druhým. Státní prokuratura v New Yorku ho ve středu předvolala k výslechu kvůli údajné manipulaci s hodnotou majetku jeho rodinné firmy, kvůli pojištění a daním.

Americký exprezident Donald Trump prožívá krušné období. V pondělí jeho sídlo ve floridském Palm Beach prohledávala FBI kvůli utajovaným vládním dokumentům. O den později Federální odvolací soud zamítl jeho žádost o znepřístupnění jeho daňových přiznání Sněmovně reprezentantů.

Ve středu se pro změnu musel dostavit k výslechu kvůli rodinné společnosti. "Newyorská generální prokurátorka vyšetřuje Trumpa a jeho společnost zhruba tři roky. Obvinění se týkají toho, zda Trump Organization nezkreslila hodnotu svého majetku. Donald Trump výslechu dlouho unikal," řekl novinář Mike Sisak.

Výslech se konal za zavřenými dveřmi. Trump údajně využil práva nevypovídat i přesto, že v minulosti prohlásil, že to dělají jen ti, co jsou vinní. Ve stejném případu nedávno musely vypovídat i dvě Trumpovy nejstarší děti, Donald a Ivanka.

Související obsah

"Jsem v New Yorku. Pokračuje tu největší hon na čarodějnice v americké historii. Mě a moji skvělou firmu napadají ze všech stran. Banánová republika!" zvolával Trump.

Trumpovy právní problémy se poslední dobou hromadí. Kromě pondělní razie FBI v jeho sídle má exprezident na krku i vyšetřování, které se týká zpochybňování výsledků prezidentských voleb a výzev k násilí. Ty poté vyústily k útoku jeho stoupenců na Kapitol.

Trump v minulosti už několikrát označil své problémy se zákonem za útoky provedené krajně levicovými demokraty, kteří si prý zoufale přejí, aby v roce 2024 nekandidoval. Trump se prezidentskou kampaň údajně chystá spustit každým dnem. V případě trestního stíhání by se mu ale sen o kandidatuře mohl rozpadnout jako domeček z karet.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz