Zahraničí

Nateklé tváře a krátery pod očima. Putinova nemoc se zhoršuje, tvrdí expert

Nateklé tváře a krátery pod očima. Putinova nemoc se zhoršuje, tvrdí expert
Ruský prezident Vladimir Putin (10. 8. 2022) Zdroj: Profimedia

Obličej ruského prezidenta Vladimira Putina nevypadá zdravě. Napuchlé tváře, propadlé oči a kruhy pod nimi podle expertů svědčí o tom, že bojuje s vážnou chorobou. Spekuluje se o tom už řadu měsíců, Kreml domněnky popírá s tím, že je šéf Kremlu ve vynikající kondici.

Zdravotní stav Vladimira Putina se nelepší, domnívají se odborníci. Dokazovat to mají nejnovější fotografie z 10. srpna. Ruský prezident na dálku slavnostně otevíral nový most v Čerepovci a vypadal, jako by měl každou chvílí usnout.

Britský investigativní novinář John Sweeney, který se Putinem dlouhé roky zabývá, je přesvědčen, že by vážnou nemoc rád zakrýval, ale přestává se mu to daři. Na jeho slova upozornil portál Newsweek. "Kvůli naducaným tvářím už vypadá jako křeček," prohlásil Sweeney.

"Je možné, že poté, co nařídil otrávit tolik lidí, se nakonec otrávil sám? Určitě ano. A takový osud by byl nejenom ironický, ale i legrační, kdy pacient z Kremlu neovládal největší jaderný arzenál na světě, jakkoliv může být zastaralý. Jenomže on ho ovlává," pokračoval.

Související obsah

Spekulace o neutěšeném zdraví šéf Kremlu často přiživuje sám. Kamery od začátku invaze na Ukrajinu několikrát zachytily křečovité pohyby jeho pravé ruky, neovladatelný třas při projevech nebo potíže s chůzí. Údajně má čelit rakovině nebo Parkinsonově chorobě.

Moskva dlouho nereagovala, teprve nedávno takové diagnózy rázně popřela. "S jeho zdravím je všechno v naprostém pořádku," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov televizi Al Jazeera. "Ukrajinci, Američané i Britové v posledním měsíci šíří různé vymylšené zprávy o zdravotním stavu našeho prezidenta. Nejedná se o nic jiného než o lži," dodal.

Putinovi otéká tvář a roste břicho (07/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz