Domácí

Obchody stahují toustový chléb od Penamu. Plesniví ještě před datem spotřeby

Obchody stahují toustový chléb od Penamu. Plesniví ještě před datem spotřeby
Toustový chleba stažený z prodeje Zdroj: Se souhlasem společnosti Penam

Penam stahuje z obchodních řetězců Globus a Kaufland svůj světlý toustový chleba. Má totiž podezření na nevyhovující kvalitu. Před datem spotřeby se na některých objevila plíseň před datem spotřeby.

Světlý toustový chleba 500 g od Penamu s datem minimální trvanlivosti do 19. 8. 2022 s číslem šarže EAN: 8590077310048 stahuje firma z prodeje ve dvou obchodních řetězcích. Hypermarket Globus o stahování tohoto pečiva informoval na svém webu.

"Uvedený chléb stahujeme z prodeje na základě pokynu od dodavatele. Důvodem ke stažení výrobků je podezření na nevyhovující kvalitu," uvedla pro TN.cz mluvčí Globusu Aneta Turnovská s tím, že jde o preventivní opatření. V kterémkoli z obchodů Globus můžou lidé výrobek vrátit a dostanou zpět své peníze. Stejně by to mělo fungovat i v Kauflandu.

Související obsah

Penam je součástí koncernu Agrofert, který spadá do svěřeneckého fondu bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). "Potvrzujeme, že stahujeme ze sítě prodejen Globus a Kaufland šarži světlého toustového chleba Penam v 500 g balení s datem spotřeby 19. 8," sdělila pro TN.cz mluvčí Agrofertu Lucie Bukovanská.

"V několika málo produktech z této šarže se objevila plíseň před datem spotřeby," vysvětlila Bukovanská. "Pokud jej zákazníci již zakoupili, mohou jej reklamovat i bez účtenky," dodala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz