Domácí

Babiš vyrazil znovu mezi lidi. V Ústí ho přivítal pískot i strkanice

Po zhruba týdenní pauze se předseda hnutí ANO Andrej Babiš opět ukázal mezi lidmi. Se svým obytňákem se nejdříve vydal do Unhoště, kde ho přivítali jak příznivci, tak i pískot a pokřiky odpůrců. Pak vyrazil do Ústí nad Labem, kde došlo ke konfliktu.

Andrej Babiš již několik měsíců objíždí republiku se svým karavanem. Ani ve čtvrtek se jeho výjezd neobešel bez konfliktů. V Ústí nad Labem proběhla potyčka jeho příznivců s odpůrcem.

Dopoledne se Babiš vydal do Unhoště. Na místě se sice sešli i Babišovi odpůrci, kteří ho přivítali skandováním a pískotem, od příznivců je však držel antikonfliktní tým, který na akci dohlížel na pořádek. Jeden z Babišových odpůrců si na místo přinesl kýbl rajčat, na házení této zeleniny po předsedovi hnutí však díky přítomnosti antikonfliktního týmu nedošlo.

Související obsah

​Po desáté hodině dopoledne Babiš opustil Unhošť, aby se přemístil do Žižic a následně do Klobuk na Kladensku. Na zdejších návsích se sešlo jen pár starších lidí, odpůrci tyto vesnice vynechali. Odpoledne pak Babiš dorazil do Ústí nad Labem.

Ani v největším městě kraje, v němž Babiš do Sněmovny kandidoval, se nevyhnul pískotu. Odpůrce od příznivců bývalého premiéra opět oddělovali příslušníci antikonfliktního týmu. 

Související obsah

Na místě přesto došlo ke konfliktu. Střetl se tam odpůrce Babiše s jeho příznivci. Na náměstí přišel demonstrant s píšťalkou. Tu se mu příznivci bývalého premiéra snažili vytrhnout, okolo stojící lidé mu dali několik ran, od jedné paní dokonce dostal facku a přihlížející pán ho udeřil pěstí.

Na demonstranta v červeném tričku vulgárně pokřikovali. Starší pán v maskáčovém tričku se jej dokonce v jednu chvíli snažil vzít do kravaty. "Jdi si dělat kampaň někam jinam," řekl odpůrci Babiše jeden z podporovatelů.

Čtvrtečním setkáním předcházely problematické mítinky v minulém týdnu. V Borovanech neuniformovaní policisté zaklekli 14letého školáka, který na místě odcizil reproduktor a utíkal s ním pryč. V Českém Krumlově zase tajní policisté spoutali a odvezli ženu z tábora Babišových odpůrců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz