Zahraničí

Slavná herečka po nehodě zemřela. Lékaři ji odpojili od přístrojů

Slavná herečka po nehodě zemřela. Lékaři ji odpojili od přístrojů
Anne Hecheová Zdroj: Profimedia

Herečka Anne Hecheová, která byla po autonehodě v kómatu, zemřela. Na instagramu to uvedla její kamarádka Nancy Davisová. Při nehodě utrpěla těžké anoxické poranění mozku, který tedy byl zbaven kyslíku. Policie zároveň v pátek uvedla, že předběžné krevní testy odhalily v jejím těle přítomnost drog.

"Nebe má dalšího anděla," začala svou páteční vzpomínkovou zprávu kamarádka herečky Anne Hecheové Nancy Davisová. "Moje milující, laskavá, zábavná, roztomilá a krásná kamarádka Anne Hecheová odešla do nebe. Bude mi strašně chybět a budu si vážit všech krásných vzpomínek, které jsme spolu sdílely," pokračovala Davisová. 

Hvězda stříbrného plátna byla před smrtí v kritickém stavu. "Bohužel vzhledem k nehodě Anne Hecheová utrpěla těžké anoxické poranění mozku a zůstává v kómatu a v kritickém stavu. Neočekává se, že přežije," uvedla v prohlášení, na které upozornil deník Daily Mirror, rodina herečky. V pátek u Hecheové nastala mozková smrt.

Rodina plánuje její orgány darovat. "Je přístroji udržována při životě, aby se dalo zjistit, jestli jsou některé z orgánů použitelné," vysvětlila. V prohlášení také poděkovala personálu nemocnice. Herečku od přístrojů lékaři odpojili v neděli 14. srpna a následně konstatovali celkovou smrt, píše agentura AP.

Související obsah

Policie zároveň v pátek zveřejnila výsledky předběžných krevních testů. Podle těch bourala herečka ve chvíli, kdy v těle měla drogy. Musí ale proběhnout další testy, aby mohli lékaři vyloučit, že se nejedná pouze o léky, které jí podali v nemocnici, upozornila BBC.

Podle losangeleských hasičů narazila Hecheová do dvoupatrového domu, následně začalo její auto hořet a vypukl obří požár. "Celkem 59 hasičům zabralo 65 minut, než se na místo dostali a oheň u silně poškozené budovy uhasili," popsal mluvčí hasičů Brian Humphrey. Dodal, že nikdo jiný nebyl při požáru zraněný.

Hecheová v květnu oslavila 53. narozeniny. Objevila se ve filmech jako Vrtěti psem s Dustinem Hoffmanem, v romantické komedii Šest dní, sedm nocí s Harrisonem Fordem, hrála také v krimiseriálu Policie Chicago.

Záběry z místa nehody herečky Anne Hecheové, po které její auto vzplálo a šlehaly z něj plameny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz