Zahraničí

V řece našli stovky mrtvých ryb. Přejela je auta! Teď obvinili tři muže

V řece našli stovky mrtvých ryb. Přejela je auta! Teď obvinili tři muže
Ryby, které zahynuly pod koly vozu | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Policisté už ví, kdo může za "rybí masakr", který se stal na Velikonoce na Slovensku. V řece Kysuce našli stovky uhynulých ryb. Podle všeho je přejelo auto. Policisté teď obvinili tři muže. Podle nich můžou za masakr. V řece dováděli s třemi vozy. Uhynulo 800 ostroretek.

Slovenská policie od dubna vyšetřuje velikonoční masakr ryb v korytu řeky v Žilinském kraji. V současné době policie obžalovala tři muže.

"Několikaměsíční intenzivní práce strážníků Enviropolicie vedla k odhalení konkrétních pachatelů a tento týden také k obžalobě tří mužů z Čadce. 22letý J. B. , 30letý J. K. a 43letý L. M. čelí obžalobě z trestného činu ohrožení a poškozování životního prostředí," zveřejnila policie Slovenské republiky na facebooku

Muži měli údajně 17. dubna v odpoledních hodinách v katastru obce Turzovka v okrese Čadca jezdit třemi auty v korytě řeky Kysuce.

"Právě v té době se tam shromáždilo větší množství ryb za účelem rozmnožování. Jednalo se o dospělé jedince průměrné velikosti více než 30 cm s celkovou váhou 432 kg," píše policie.

Související obsah

​Místní organizaci Slovenského rybářského svazu Turzovka tím tak muži způsobili celkovou škodu na rybách ve výši téměř 300 tisíc korun. Ekologické škody způsobené Slovensku odborníci odhadli na téměř 2 miliony korun. 

Šlo o druh ostroretky stěhovavé z čeledi kaprovitých, která se v jarních měsících páří. Přes 800 dospělých ryb velkých kolem 30 centimetrů tak v dubnu skončilo pod koly neohleduplných řidičů. 

Kvůli sinicím uhynuly v Dyji desítky tun ryb. Je to katastrofa, říkají rybáři (7/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz