Zahraničí

Masakr v Černé Hoře. Muž začal střílet náhodně do lidí, zabil jich 11

V Cetinji na jihu Černé Hory se v pátek odpoledne odehrál masakr přímo v ulicích města, kde střelec zabil 11 lidí a dalších šest zranil. Podle místních médií měla události předcházet rodinná hádka, po níž 34letý útočník začal náhodně střílet na lidi kolem sebe. Pálili i po policii, která ho nakonec zabila.

Otřesná událost se odehrála v části města Cetinje zvaném Medovina. Podle informací černohorského zpravodajského webu RTCG tragédii předcházela rodinná hádka. Útočník po ní začal náhodně střílet do lidí, kteří kolem něj šli po ulici, tvrdí svědci. Zabil jich 11 a dalších šest zranil.

Čtyři pacienti byli hospitalizovaní v nemocnici přímo ve městě, další dva byli převezeni do nemocnice v Podgorici. Tři zranění jsou ve vážném stavu, jednoho z nich si lékaři převzali s těžkým poraněním hlavy a hrudníku. Další tři pacienti jsou mimo ohrožení života, jeden z nich už byl dokonce propuštěn do domácího léčení.

Související obsah

​Černohorská tisková agentura MINA uvádí, že mezi zraněnými je i příslušník policie, na kterou útočník při incidentu také střílel. Policisté ho nakonec zabili. Podle neoficiálních informací bylo střelci 34 let.

Premiér Černé Hory Dritan Abazovič událost označil za tragédii, kterou Černá Hora nepamatuje. "Vyzývám všechny občany Černé Hory, aby mysleli na rodiny nevinných obětí, jejich příbuzné, přátele a všechny obyvatele města Cetinje," napsal předseda vlády na telegramu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz