Krimi

Žena při hádce pobodala svého manžela. Byly u toho tři děti

V sobotu ránu kriminalisté vyjížděli do Rakovníka, kde hádka mezi manželi vyvrcholila v pobodání jednoho z nich. Zatímco ženu policie zadržela, muže přepravil záchranářský vrtulník do nemocnice. V bytě s nimi při tom byly tři nezletilé děti, případem se tak zabývá i sociálka. Krušný začátek víkendu měli i kriminalisté v Přerově, kde byl přímo na ulici zavražděn 38letý muž.

Od sobotních ranních hodin vyšetřují středočeští policisté násilný čin v Rakovníku, o kterém v 8:21 obdrželi od záchranářů oznámení. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové útoku předcházela hádka mezi manželi, kdy 39letá žena napadla 43letého muže nožem.

"Případem se zabývají kriminalisté. Muže se zraněním hrudníku záchranáři transportovali letecky do Fakultní nemocnice Motol," řekla mluvčí s tím, že by měl být mimo ohrožení života. Mezitím mu provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Žena dechovou zkoušku odmítla. Přesné okolnosti napadení policie vyšetřuje.

Žena je podezřelá z těžkého ublížení na zdraví, policisté ji zadrželi. Do případu je zapojený i OSPOD, vzhledem k tomu, že se v bytě nacházely i tři nezletilé děti.

Vražda v Přerově

V sobotu v noci zasahovali kriminalisté také v Přerově. Podle jejich zjištění 38letý muž zemřel násilnou smrtí, a to přímo na ulici. Případ klasifikovali a vyšetřují jako zvlášť závažný zločinvraždy.

Zásah na místě potvrdila i zdravotnická záchranná služba. "Vyjížděla tam posádka z Přerova. Záchranáři muže 30 minut resuscitovali, lékař ale musel nakonec konstatovat smrt," řekla redakci TN.cz tisková mluvčí Lucie Mikisková.

Související obsah

​V souvislosti s případem policie zadržela 41letého muže, který se měl podle jejích informací s obětí znát. Více podrobností, včetně motivu činu a co mu předcházelo, ale zatím neuvedla.

​Vyšetřování dál probíhá. "Podrobnosti zveřejníme v nejbližších dnech," přislíbil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle trestního zákoníku pachateli v případě prokázání viny hrozí za vraždu 10 až 18 let ve vězení. V případě, že je tam předchozí plánování, je sazba od 12 do 20 let ve vězení.

Opilý muž brutálně napadl nožem svou přítelkyni. Skončila v kritickém stavu v nemocnici (8/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz