Zahraničí

Peklo na chorvatských silnicích. Na cestě k moři se tvoří obří kolony

Peklo na chorvatských silnicích. Na cestě k moři se tvoří obří kolony
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Ti, kteří o tomto víkendu vyrazili na chorvatské pobřeží Jadranu, neprožívají zrovna hladkou cestu. Od sobotního rána chorvatská média informují o obřích kolonách a dopravních zácpách na hlavních tazích směrem k moři.

Nejzatíženější je dálnice A1 v úseku Záhřeb - Split - Ploče směrem k moři. Tato trasa vede z hlavního města na jadranské pobřeží, kam míří velké množství turistů. Podle webu 24sata.hr se v některých místech tvoří kolony, nejdelší dosahovala až 17 kilometrů.

O něco kratší kolona, dlouhá zhruba 14 kilometrů, se vytvořila mezi tunelem Sveti Rok a letoviskem Maslenica směrem na Dubrovník. Aktuální informace o dopravě zveřejňuje na svém webu chorvatská automobilová asociace HAK.

Podle aktualizace před 14. hodinou se kolony tvořily prakticky po celé trase ze Záhřebu do Dubrovníku. Dopravní zácpy jsou především mezi Záhřebem a Zadarem a Šibenikem. Mezi Šibenikem a Dubrovníkem je ale situace už mírnější.

Související obsah

​"Přesun turistů a začátek prodlouženého víkendu jsou hlavními důvody obrovských kolon po celé zemi," uvádí web Index.hr. Turisté podle něj míří především na Makarskou riviéru. Zpoždění nabírají i autobusy, které tam jedou, a také trajekty.

"Trajekty jsou přeplněné, o tomto prodlouženém víkendu budeme mít přes 120 tisíc cestujících. Splitský přístav je pod velkým tlakem a podobná situace bude i v dalších přístavech," řekla deníku Dalmacija Danas Jelena Ivulicová ze společnosti Jadrolinija.

Dopravní situaci komplikuje i špatné počasí, například v Dalmacii odpoledne udeřila bouřka. Prudký déšť tak dopravní zácpy ještě více zhoršuje.

Dopravní zácpy a kolony provázely řidiče na chorvatských silnicích už na začátku prázdnin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz