Zahraničí

Nechutný zážitek. V bazénu, kde se koupaly i děti, plavaly exkrementy

Kvalita koupacích vod může být různá, v chlorovaných bazénech ale většinou lidé očekávají vodu čistou. Návštěvníci koupaliště ve slovenské Nitře tak byli nepříjemně zaskočeni, když viděli, že je voda znečištěná výkaly. Provozovatel je ale přesvědčený, že na jeho koupališti panují dobré hygienické podmínky.

Na znečištěný bazén na městském koupališti v Nitře si slovenské televizi Markíza stěžovala paní Mária, která natočila, jak ve vodě, kde se koupaly děti, plavou kousky lidských výkalů.

"Mezitím se některé kousky dostaly i ven z vody. Šli jsme na to, co se stalo, upozornit plavčíky. Nebyli ochotní, ošívali se, vymýšleli, co s tím udělají. Nepolevila jsem, tak je nakonec odstranili a vrátili se na svá místa. Do minuty až dvou vyplavaly další kousky," popsala paní Mária.

Na záběrech je vidět, jak plavčice pomocí sítí vytahují kousky exkrementů ven z vody. Provozovatelem koupaliště je město Nitra, podle kterého jsou hygienické podmínky v pořádku. "Naši plavčíci, stejně jako pracovníci koupaliště, čistí bazény každý den a kontrolují je i vizuálně," vyjádřil se mluvčí Nitry Tomáš Holúbek.

"Kvalitu vody kontrolujeme dvakrát měsíčně. Ve 32. týdnu byl provedený státní zdravotní dozor, který byl spojený s odběrem vzorků bazénových vod. Voda je vyhovující," doplnila Mária Kraváriková z regionálního zdravotnického úřadu v Nitře.

Související obsah

​Podle Holúbka se jedná o ojedinělou událost. "Tento incident, který se stal, byl mimořádný a ojedinělý," zdůraznil. Paní Mária má ale jinou zkušenost a tvrdí, že to nebylo poprvé. "Zažila jsem to před třemi čtyřmi lety v tom samém dětském bazéně," řekla.

V bazénech, v nichž se koupou zejména malé děti, nejsou exkrementy až tak neobvyklé. Zkušenost s tím má i například koupaliště v Ústí nad Labem, které před čtyřmi lety řešilo sérii těchto případů. Během tří týdnů se tam zabývali výkaly ve vodě hned čtyřikrát (psali jsme o tom ZDE). Řešila to dokonce i policie, která se rozhodla na místo nainstalovat kamery.

Jeden z případů se stal v dětském bazénku. "Tam je to přece jen trochu více akceptovatelné. Stává se to," řekl redakci TN.cz tehdy provozovatel koupaliště David Zich.

Češi se vrátili z Chorvatska znechucení. Dovolenou jim zničilo moře plné výkalů (06/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz