Zahraničí

Kadyrov poslal výhrůžný vzkaz Západu: Přehodnoťte svůj přístup k Rusku!

Kadyrov poslal výhrůžný vzkaz Západu: Přehodnoťte svůj přístup k Rusku!
Ramzan Kadyrov Zdroj: Profimedia

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vzkázal západním zemím, aby přehodnotily přístup k Rusku a naučily se být s ním zadobře. Prý je to v jejich vlastním zájmu.

O Kadyrovově vzkazu, který napsal na svém účtu na Telegramu, informovala agentura TASS. Čečenský vůdce sdílel krátký úryvek z projevu ruského prezidenta Vladimira Putina, který v květnu vyhrožoval nepřátelům Ruska.

"Každý nás chce kousnout nebo kus si nás ukousnout. Ale ti, kteří se to rozhodnou udělat, by měli vědět, že jim vyrazíme zuby, takže nebudou moci kousat," citovala tehdy jeho projev například stanice Euronews.

Podle Kadyrova západní svět stále nepochopil jednu věc. "Dnešní Rusko není Gorbačovovým svazem republik, není to Jelcinovo území postavené na převratu, dluhu a bankrotu. Je to jiné, silné a mocné Rusko a vy, západní politici, musíte přehodnotit svoji strategii," píše na Telegramu.

Související obsah

​Místo snahy Rusko zničit by měl Západ přejít ke spolupráci se zemí, která se "po 20 letech plundrování a ponižování Západem vyvinula ve stát se silnou politickou strukturou, přehodnocenými strategickými cíli, posílený a neoblomný," píše Kadyrov.

Podle něj Rusko ví, jak si udělat přátele, a "je nejlepším přítelem ze všech zemí na světě. Spolehlivý a čestný". Připomíná, že kdo se pokusí ukousnout si kus Ruska, skončí podle Putinových slov bez zubů. "A do konce života bude jíst předžvýkané jídlo podávané lžičkou sousedem na vedlejším lůžku," dodává Kadyrov.

"Naučte se být přítelem Ruska, vaše zuby budou v bezpečí," dodal.

Kadyrov je svými výhrůžkami známý. Jejich objektem v poslední době je velmi často Polsko. Například v půlce července prohlásil, že Rusko už má plány na demilitarizaci zemí NATO a Polsko bude po dobytí Kyjeva první na řadě.

Kadyrov vyhrožoval Polsku také v květnu (05/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz