Domácí

Zemědělci nemohou sehnat pracovníky. Nabízí i ubytování zdarma

V českém zemědělství chybí velké množství pracovníků. Volných je až 4 000 pracovních míst. Majitelé farem a družstev se snaží lidi do svých řad lákat na zajímavé benefity. Například zemědělec z malé obce Vražkov u Roudnice nad Labem dokonce nabízí zaměstnancům bydlení i stravu zdarma.

Mladým tvrdá práce prý nevoní a tak to farmáři zkouší jak jen mohou - ve Vražkově hledají pečovatele krav a mají pro něj připraveny královské benefity!

"My sháníme teď krmiče. Mohu nabídnout ubytování, energie, voda, to je vše zadarmo, nabízíme i stravu," láká zájemce zemědělec Vítězslav Škoda.

Za úroveň ubytování, které pan Škoda nabízí, by se nemusely stydět ani hotely v přímořských oblastech.

V dnešní době musí krmič ovládat jak zemědělské stroje, tak moderní technologie. Cestou benefitů se při náboru nových zaměstnanců vydali i na farmě v Řisutech u Slaného. Místní ošetřovatelé se mohou po náročné směně zchladit.

Související obsah

​Velké nadnárodní společnosti svým zaměstnancům nabízí ledacos, například volné vstupy do aquaparku, farma v Řisutech, pro své zaměstnance postavila bazén.

"A když potřebují nějak pomoct, jsme tady pro ně," dodává agronom Vítězslav Krček.

Podle průzkumu Agrární komory pociťuje nedostatek pracovníků až 90 procent zemědělských podniků u nás. Většina z nich to řeší najímáním lidí ze zahraničí. To ale častokrát komplikují byrokratické překážky.

TN.cz, vbo

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz