Zahraničí

Putin se chlubil svými spojenci. Světu poslal děsivou výhrůžku

Putin se chlubil svými spojenci. Světu poslal děsivou výhrůžku
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil na fóru Armija-2022, které začalo v parku Patriot u Moskvy. Tam oznámil, že je připravený vyzbrojit své spojence. Mezi ty patří i Severní Korea a Írán.

"Jsme připravení nabídnout našim spojencům ty nejmodernější typy zbraní. Od malých pistolí po obrněná vozidla a dělostřelectvo na boj s letadly a autonomními vzdušnými přístroji," prohlásil Putin. "Skoro všechny byly více než jednou použity v opravdových vojenských situacích," dodal.

Ruský prezident se v proslovu chlubil svými spojenci. Mezi nimi jsou i země jako Severní Korea a Írán, upozornil deník Daily Mirror. Ten varoval také před tím, že tyto země vedou nepředvídatelní diktátoři.

Související obsah

Sám Putin ale přesně spojence nespecifikoval. Moskva si podle něj váží vazeb na země z Latinské Ameriky, Asie i Afriky. Slova přichází krátce po vzkazu severokorejskému diktátorovi Kim Čong-unovi. 

V dopise k příležitosti svátku Dne osvobození podle agentury KCNA Putin napsal, že je připraven na spolupráci Moskvy s Pchjongjangem. Je to podle něj v zájmu obou národů a pomůže to posílit mír na Korejském poloostrově a v severovýchodní Asii.

Související obsah

Podle vojenských analytiků oslovených listem Daily Mirror mohou být kvůli špatným výkonům na Ukrajině ruské zbraně pro potenciální zákazníky méně atraktivní. To se týká například Indie, která se na ruské technologie dříve spoléhala.

"Během speciální vojenské operace plní naši vojáci ve spolupráci s bojovníky z Donbasu svoji povinnost, bojují za Rusko, mír v Doněcké i Luhanské republice, plní stanovené úkoly a postupně osvobozují Donbas," prohlásil k válce na Ukrajině ruský prezident. Ani po asi půlroce válčení se ale mír na Ukrajině, kterou ruská armáda v únoru napadla, neblíží.

Putinův zdravotní stav se prý opět zhoršil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz