Krimi

Vražedkyně školáka chce z přísně střeženého ústavu. Rozhodne krajský soud

Psychicky nemocná vražedkyně Barbora O. zatím zůstává v nejpřísněji střeženém detenčním ústavu. Proti nedávnému rozsudku brněnského městského soudu, který ženu poslal do mírnějšího zařízení, podal stížnost státní zástupce a proti byli i rodiče chlapce, kterého psychicky nemocná žena v roce 2014 ve Žďáru nad Sázavou ubodala.

Byli šokováni rozsudkem, že by Barbora O., která zavraždila jejich syna, měla být přemístěna do mírnějšího zařízení, a tak rodiče chlapce začali jednat. "Máme za to, že takový člověk by se neměl z detence už nikdy vrátit," uvedl otec zavražděného školáka Kamil Vejvoda. "Sepsali jsme s bývalou manželkou dopis na státní zastupitelství," dodal.

"Je důležité, aby byla žena pod dozorem jako dosud a ostatní rodiče neměli strach a zničený život jako my, až by se postupně z ústavní léčby dostala ven," sdělili příbuzní v dopisu.

Barbora O. v říjnu 2014 bezdůvodně zaútočila na tři studentky žďárské obchodní akademie a dvě z nich zranila. Na pomoc dívkám přiběhl jejich spolužák Petr, kterého poté ubodala. K útoku prý ženu nabádaly vnitřní hlasy.

Související obsah

​"Opakovaně vykřikovala, aby policisté zavolali zásahovou jednotku a ta, aby ji zastřelila," popsal kriminalista Pavel Kubiš.

Žena podle lékařů trpí těžkou formou paranoidní schizofrenie. Už v roce 2012 nožem napadla v Havířově vychovatelku a malou školačku vzala jako rukojmí. Z léčebny ji ale po nějaké době pustili jako vyléčenou. O přesunutí z detenčního ústavu už pětkrát neúspěšně žádala. Před dvěma týdny si poprvé vyslechla opak.

Případ nekončí, státní zástupce se proti rozsudku odvolal. "V současné chvíli je věc předána Krajskému soudu v Brně, aby o této stížnosti rozhodnul," uvedla mluvčí městského brněnského soudu Petra Hovorková.

Krajský soud může rozhodnutí městského soudu buď potvrdit, nebo ho změní a Barboru O. ponechá i nadále v detenci.

lud, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz