Zahraničí

Nebezpečí na plážích. Na lidi tam útočí tvor, od kterého to nikdo nečekal

Nebezpečí na plážích. Na lidi tam útočí tvor, od kterého to nikdo nečekal
Pláž (ilustrační snímek) Zdroj: TV Nova

Neobvyklý problém se vyskytl na oblíbených plážích na pobřeží Japonského moře. Na turisty tam neútočí žraloci, jak je obvyklé jinde, ale na první pohled mírumilovní delfíni. Kvůli jejich kousancům už několik lidí skončilo v nemocnici.

Hned tři pláže v Japonsku hlásí v posledních týdnech nezvyklé útoky delfínů. Nebezpečná zvířata se pohybují v prefektuře Fukui na pobřeží Japonského moře. 

Zraněno bylo od konce července minimálně šest lidí a většina incidentů se odehrála jen do 10 metrů od pobřeží. Útoky si však naštěstí dosud nevyžádaly žádnou oběť.

Nejhůře zatím podle japonského webu fukuishimbun.co.jp dopadl muž, který skončil v nemocnici a potřeboval 14 stehů. Další lidé utrpěli většinou jen drobné kousance na končetinách nebo na obličeji. ​Odborníci se domnívají, že by za útoky mohl stát jeden delfín. 

Související obsah

Úřady se problém snaží už delší dobu vyřešit, a nainstalovaly proto podvodní zařízení, které vysílá ultrazvukové vlny, jež mají zvíře odradit. I po jeho spuštění ale došlo ke dvěma útokům. Na plážích tak nyní hlídkuje policie, která rozdává letáky upozorňující na potenciální hrozbu.

Návštěvníky policie také varuje, aby si udržovali odstup, dokud se pláž na konci měsíce pro koupající neuzavře. Delfíni jsou ale hodně rychlí, a tak je těžké před nimi utéct. "Slyšel jsem o delfínovi ve zprávách a chystal jsem se okamžitě vypadnout z vody, kdybych ho viděl. Ale když jsem si ho všiml, tak byl hned vedle mě," popsal jeden ze zraněných japonskému webu.

Muž řekl, že se pokusil vypáčit delfínovi tlamu, ale zvíře mu odmítalo pustit paži. A zdálo se, že se na něj snaží přitlačit. Málem muže stlačilo pod vodu. "Zpanikařil jsem, ale zachránilo mě, že delfína někdo poblíž zahnal," dodal.

​Delfíni jsou fascinující tvorové. Vědcům se podařilo natočit jejich "tanec" s kosatkami. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz