Krimi

Brutální útok na koncertu kvůli cigaretě. Muž podřezal otce a zranil syna

Kriminalisté vyšetřují útok na pouti na Sokolovsku. 23letý mladík tam podle policie nožem napadl dva muže během vystoupení známého kytaristy Michala Pavlíčka. Zranění skončili v nemocnici.

Na incident, který se odehrál v sobotu během vystoupení kytaristy a hudebního skladatele Michala Pavlíčka na náměstí v Chodově na Sokolovsku, upozornila redakci TN.cz čtenářka. Probíhala tam vavřinecká pouť.

"Můžeme potvrdit, že v sobotu 13. srpna mělo během hudebního koncertu dojít ke konfliktu mezi třemi muži. Po slovní rozepři měl 23letý mladík nožem napadnout dva muže ve věku 32 a 56 let," řekl TN.cz policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Podle informací redakce TN.cz potyčka mezi muži začala ve chvíli, kdy dvojice požádala 23letého mladíka, aby přestal v její blízkosti kouřit, dým z cigaret jí totiž vadil. Mladíkova reakce byla ale nečekaná  vytáhl z kapsy nůž a na dvojici zaútočil.

Oba muže zranil, ošetřit je museli záchranáři. "Výzvu jsme přijali kolem 21:15. Na místo vyjížděly dvě záchranářské skupiny. 56letý muž utrpěl řeznou ránu na krku. Druhý zraněný měl drobnou řeznou ránu na předloktí," sdělil mluvčí záchranářů Radek Hes.

Policisté podrobili aktéry potyčky dechové zkoušce, která byla u všech tří pozitivní. Oba zraněné po ošetření záchranáři převezli na chirurgii do sokolovské nemocnice. "23letého muže policisté na místě zadrželi. Následující den byl krátce před 18. hodinou propuštěn," doplnil Kopřiva.

Sokolovští kriminalisté už však zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. "Případem se i nadále vyšetřovatelé usilovně zabývají," uzavřel Kopřiva.

Koncert však dle některých svědků pokračoval dál. Incident se totiž měl odehrát v zadní části. Mnozí tak neměli ani tušení o tom, co se dělo.

Související obsah

Redakce kontaktovala také vystupujícího Michala Pavlíčka. Ten se k události zatím nevyjádřil. Pavlíček je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Je také autorem mnoha známých skladeb a podílel se na albech řady českých interpretů. Pyšní se navíc celou škálou tuzemských i zahraničních ocenění, několikrát byl nominován na Cenu Alfréda Radoka, v roce 2015 obdržel cenu Anděl v kategorii Síň slávy.

Minulý týden muž napadl nožem svou přítelkyni. Skončila v kritickém stavu v nemocnici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz