Domácí

Teplé počasí vydrží. Meteorologové řekli, jaký bude začátek školního roku

Teplé počasí vydrží. Meteorologové řekli, jaký bude začátek školního roku
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Přestože tropické dny by měly tento týden skončit, konec prázdnin bude stále teplý. Nadprůměrné teploty očekávají meteorologové až do poloviny září. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od poloviny srpna do 11. září 2022 bude teplotně nadprůměrné až průměrné," informoval na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

V následujících dnech se teploty budou ještě šplhat nad 30 °C. O víkendu se však musíme už připravit na to, že se ochladí. "První týden bude teplotně nadprůměrný s minimálními nočními teplotami kolem 15 °C, v noci na čtvrtek a pátek kolem 18 °C. Maximální denní teploty budou ve čtvrtek kolem 32 °C," uvedli meteorologové. V sobotu přes den ale naměříme přibližně 23 °C.

Související obsah

Další dva týdny budou teplotně nadprůměrné až průměrné. Od 22. do 28. srpna se teploty přes den budou pohybovat ještě kolem 30 °C, v noci však spadnou i na 10 °C. Konec srpna a začátek září (od 29. 8. do 4. 9.) přinese přes den teploty kolem 28 °C, v noci mohou klesnout až na 10 °C.

Poslední týden (od 5. do 11. září) bude podle meteorologů teplotně průměrný až slabě nadprůměrný s minimálními teplotami kolem 12 a nejvyššími kolem 23 °C.

Z hlediska srážek by mělo být toto období jako celek průměrné. "V prvním a posledním týdnu budou srážky i nadprůměrné s úhrny kolem 25 mm. V ostatních dvou týdnech se budou pohybovat kolem 12 mm," uzavřeli experti.

Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 16,9 °C. Podle dostupných informací ČHMÚ bylo nejtepleji v roce 1944, kdy teploměry naměřily 19,3 °C. Naopak nejchladněji bylo v roce 1978, tehdy teploty klesly až na 13,3 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz