Domácí

Inspekce stáhla z prodeje dvě hračky. Bylo v nich nadlimitní množství olova

Inspekce stáhla z prodeje dvě hračky. Bylo v nich nadlimitní množství olova
Stáhnuté hračky z prodeje | Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) stáhla z trhu za posledních pár dnů hned dvě hračky. Podle zjištění inspektorů totiž obsahovaly nadměrné množství olova.

Autíčko na baterie

Inspektoři nařídili stáhnout z prodeje autíčko na tři knoflíkové baterie. Hračka určená pro děti od 18 měsíců totiž obsahovala nadlimitní množství olova. "Bylo zjištěno mnohonásobné překročení obsahu olova až na hodnotu 70 % oproti povolené limitní hodnotě 0,1 %," informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Autíčko vydávalo zvuky a také svítilo. Na výrobku byl nalepený papírový štítek s písemnými informacemi a symboly a označením CE. "Nedodržení požadavků platné legislativy představuje vážné environmentální riziko kvůli možnému znečištění životního prostředí," vysvětlil Fröhlich. Výrobek navíc nebyl opatřen kompletními identifikačními údaji dovozce a nebyly k němu přiloženy další předepsané informace v českém jazyce. 

Související obsah

Informace o výrobku

Značka: neuvedena

Číslo modelu: HCH-417

Číslo výrobní série: 2-216-87.5

EAN: 8411223004171

Výrobce: Jain Xiong DA Trading Center, Building 10, Nan Ge Yang Chenghai, Shantou Guangdong

Dovozce: Asia zboží, s. r. o., Revoluční 1403/28, 110 00, Praha 1

Hasičské auto na baterie

Nadměrné množství olova odhalili inspektoři také u hasičského auta pro děti do tří let. Hračka byla uložena v papírové krabičce s průhledem. Také v tomto případě byly na obalu informace vztahující se k výrobku a označení CE.

Povolený limit olova však byl překročen 756krát. ČOI navíc zjistila další nedostatky, a tak produkt nařídila stáhnout z trhu. "Přímo na výrobku chybělo identifikační označení CE, ačkoliv to povaha výrobku umožňuje. Dále nebyl výrobek vybaven údaji o výrobci a dovozci ani bezpečnostními informacemi v českém jazyce. Návod na ovládání hračky a výměnu baterií byl poskytnut pouze v anglickém jazyce," přiblížil Fröhlich.

Související obsah

Informace o výrobku

Značka: neuvedena

Číslo modelu: B938A

EAN: –

Výrobce: –

Dovozce: –

Distributor: HAUTEX, s. r. o., Vavákova 861/10, 14800 Praha-Kunratice

Původ výrobku: Čína

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz