Domácí

Požár zničil historické Sluneční lázně v Jablonci. Hasiči zachránili dračí lodě

Velký požár zničil podstatnou část areálu Slunečních lázní u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Šlo o stavbu z roku 1927. Město mělo původně v plánu nechat ji prohlásit památkou.

Ve středu 15 minut před pátou hodinou ráno se Sluneční lázně ocitly celé v plamenech. Zkáza symbolu jablonecké přehrady je tak už neodvratitelná. Veřejnost bojovala o jeho záchranu a rekonstrukci mnoho let. Plameny tuto veřejnou debatu nemilosrdně uťaly.

"V prvotní chvíli při příjezdu to bylo v plném rozsahu. My jsme zahájili ochlazování z boku s tím, že to přecházelo na stromy a poté jsme byli nasazeni dovnitř do objektu pro hašení. Budova byla celá dřevěná. Bylo to kompletně v plamenech," přiblížil velitel hasičů Mirko Šikola.

Související obsah

Hasičům se podařilo zachránit dvojici dračích lodí. Všechno ostatní lehlo popelem. Ven museli také vynést několik propanbutanových lahví. "Je to hrůza, chodili jsme tam od malička. Bylo a je toho škoda," zasmutnil jeden z obyvatel Jablonce nad Nisou.

Sluneční lázně vznikly na břehu přehrady v roce 1927 a nabízely kromě občerstvení i možnost slunění se na oplocené louce rozdělené na dámskou a pánskou část. Vcházet se na ni dalo jen přes převlékací kabiny. Jablonecká radnice teď nechá spáleniště oplotit a doplní ho cedulemi se zákazem vstupu.

Místo si převzali specialisté na vyšetřování příčin požárů.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz