Zahraničí

Ruská propaganda mává zbraněmi. Kvůli třem zemím chtějí rozpoutat apokalypsu

Ruská propaganda mává zbraněmi. Kvůli třem zemím chtějí rozpoutat apokalypsu
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Pobaltské státy patří k nejhlasitějším podporovatelům Ukrajiny ve válce s Ruskem. Putinově režimu už tak delší dobu leží v žaludku. Známý ruský propagandista Vladimir Sovoljov nedávno kvůli pobaltským zemím v televizním vysílání vyhrožoval členským zemím NATO nukleární válkou i severokorejskými vojsky.

Především kvůli pobaltským státům se v ruské televizi rozčílil propagandista Vladimir Sovoljov. Estonsko, Litva a Lotyšsko jsou totiž hlavními odpůrci Ruska v Evropě a dlouhodobě bojují za odstřižení Ruska. Jedním z posledních způsobů je odebrání možnosti získat víza v Evropě ruským občanům. Tento návrh zvedl v Rusku vlnu nevole.

Lotyšsko také před pár dny začalo připravovat zákon, kterým by bylo omezeno užívání ruského jazyka. Populaci země přitom tvoří Rusové z přibližně 27 procent a asi 37 procent populace hovoří rusky, což z tohoto jazyka činí druhý nejpoužívanější v zemi.

Související obsah

I kvůli těmto krokům kritizoval Sovoljov nejen Lotyšsko, ale i jeho dva sousedy. Nešetřil přitom ostrým slovníkem. "'My zakážeme ruský jazyk na našem území!‘ A kdo jsou ti 'my?' Jsou to Pobaltské nacistické umíráty (Slovní hříčka napodobující Spojené arabské emiráty, pozn. red.). Oni chtějí nám, ruským lidem, zakazovat jejich vlastní jazyk?" ptal se Sovoljov.

Krátce na to se ale Sovoljov zaměřil na celé NATO, jehož členem všechny tři pobaltské státy jsou. "No dobře, tak pošleme svou armádu, aby bránila rusky mluvící populaci. Zapojí se NATO? Jsou Berlín, Paříž, Londýn a Brusel připraveni na déšť našich raket? Nebo dokonce našich jaderných zbraní?" řekl Sovoljov.

Pobaltské státy ale nebyly jedinými zeměmi, které moderátor označil za nacistické. "Bude Amerika připravena ve svém nacistickém zápalu vstoupit do boje za utlačování Rusů v Pobaltí? Jsou připraveni na ostřelování Sarmaty, Poseidony nebo již existující hypersonické zbraně?" vyjmenovával Sovoljov ruské těžké zbraně.

Související obsah

Kvůli pobaltským státům Sovoljov nešetřil výhrůžkami jadernými zbraněmi. "Vážně by mě zajímalo, jestli když NATO o těchto věcech uvažuje, jestli je ochotné nás takto iritovat a skončit v jaderné válce jen kvůli stupiditě pobaltských zemí, které jsou tak malé, že se vejdou do jednoho výtahu," uvažoval nahlas moderátor.

V případě zapojení NATO už vytvářel nové plány. Ty zahrnovaly především pomoc Rusku od jeho vlastních spojenců. Zejména pak jednoho ze svých východních sousedů, který mu nedávno přislíbil pomoc.

Řeč je o dobrovolnících ze Severní Koreje, kterých měl diktátor Kim Čong-un nabídnout až 100 tisíc. "Jednou nám dojde trpělivost a zjevně nikoho zajímá, kdy to bude. Měli bychom to všechno ukončit. Já bych přivedl 100 tisíc Severokorejců a poslal je na cizí žoldáky. Ať s nimi nemají slitování," zakončil svou řeč Sovoljov.

Na Sovoljovův projev s anglickými titulky se můžete podívat zde:

Rusko každoročně předvádí zbraně na oslavách konce druhé světové války. Podívejte se na reportáž z té poslední, která proběhla 9. května:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz