Domácí

Sanitka převážející pacientku se na Vsetínsku srazila s autem. Pět zraněných

Sanitka převážející pacientku se na Vsetínsku srazila s autem. Pět zraněných
Dopravní nehoda sanitky Zdroj: HZS Zlínského kraje

Vážná nehoda se stala na Vsetínsku. Srazilo se tam osobní auto se sanitkou, která právě převážela pacientku. V péči zdravotníků skončilo pět lidí.

Oznámení o události v ulici U Bečvy v Zubří na Vsetínsku přijaly záchranářské složky ve čtvrtek kolem 10. hodiny. "Zasahovali jsme u dopravní nehody osobního vozu a sanitky," informovala na sociálních sítích mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Osobní auto skončilo na střeše. "Uvnitř vozu zůstal těžce zraněný muž. Jeho taktéž zraněná spolujezdkyně se před příjezdem hasičů dostala ven, a to díky posádce sanitky a zdravotní sestře, která v době nehody jela kolem," doplnila Javoříková.

Související obsah

Hasiči tak přes zadní dveře museli šoféra vyprostit. Sanitka sjela při nehodě mimo silnici, zůstala však stát na kolech. V péči zdravotníků skončilo pět lidí, řidič automobilu a jeho spolujezdkyně, ze sanitky pak převážená pacientka a dva zdravotníci.

Vzhledem k vážnému stavu řidiče auta byl povolán vrtulník, který zraněného dopravil do nemocnice v Ostravě. Záchranáři převezli do nemocnice také ostatní účastníky nehody. "Posádka utrpěla lehká zranění, a protože je pro nás prvotní jejich zdraví, prochází nyní potřebným vyšetřením," uvedl mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

"Hasiči u vozů odpojili autobaterie, provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin," uzavřela Javoříková. Příčiny a okolnosti nehody budou zjišťovat policisté.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz