Zahraničí

Putin je každý den slabší. Rusko se může vzdát, tvrdí odborník

Putin je každý den slabší. Rusko se může vzdát, tvrdí odborník
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Rusko a jeho lídr Vladimir Putin každým dnem války slábnou. Můžou za to exploze na Krymu. Díky nim jsou ruští vojáci zranitelnější. Ukrajincům se navíc může podařit protiútok v Chersonu.

Rusko ztratilo munici a vybavení v hodnotě desetimilionů korun a nedokáže je nahradit. Stanici Times Radio to řekl vojenský expert John Spencer. Zničily je podle něj exploze, které otřásly Krymem.

"Rusko je každým dnem války slabší," myslí si Spencer. "Černomořská flota je zranitelnější bez zničených letadel námořnictva. Až deset námořních letadel stálo miliony a miliony dolarů a Rusové je nemůžou nahradit," dodal. Zdůraznil zároveň, že Krym není Rusko a jedná se o okupované ukrajinské území.

Související obsah

Exploze na Krymu podle Spencera posílají Rusům důležitou zprávu, že je Ukrajinci, kteří se ale k útokům na Krym nehlásí, můžou zasáhnout i hluboko v okupovaném území. "Vzkazují jim, že se Rusko nemůže skrývat před svými občany," řekl Spencer a odkázal na velké množství Rusů, kteří z poloostrova utíkají. "Ty kouzelné výbuchy, ke kterým se nechtějí přihlásit, jsou pro Ukrajinu skvělé," prohlásil Spencer.

Spencer také přiblížil, jak by mohl vypadat protiútok v Chersonu, který údajně Ukrajinci momentálně připravují. Město na jihu Ukrajiny přitom Rusko okupuje už od začátku války, připomněl portál Express

Související obsah

Ukrajinci totiž pomalu odstřihují ruské vojáky od zásobování a na místo se podle Spencera nedostanou ani další vojáci. "Pokud se podaří vojáky v Chersonské oblasti odříznout, můžou se vzdát. Nemají totiž žádnou velkou myšlenku, za kterou by bojovali," sdělil Spencer. "Mohla by to být velká výhra," dodal.

V posledních dnech Ukrajinci podle Expressu zaútočili na několik železničních drah, které vedou z Krymu do Chersonu. Chtějí tím zastavit dovážení munice a vybavení. Podle zástupce šéfa Chersonské oblasti Jurije Sobolevského ruští vojenští velitelé Cherson už opustili. Ukrajinská armáda má být asi 25 kilometrů severně od města.

Ostřelování mezi Ruskem a Ukrajinou se stupňuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz