Domácí

Tipy na výlety: Vydejte se za nejkrásnějšími vodopády v Česku

Horké letní dny vybízejí k tomu, aby lidé vyrazili k vodě. A přestože většina lidí tráví takový čas na koupalištích, zchladit vás může i vodopád. Příjemné osvěžení tak můžete spojit i se zajímavým výletem.

Mumlavský vodopád patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst Krkonoš. V létě tam chodí spousty turistů také za osvěžením. Vodopád oblíbený i u zahraničních turistů najdete necelé dva kilometry od Harrachova. Vede tam pohodlná cesta po modré turistické trase.

Dojet se dá i autem, které můžete zdarma nechat blízko autobusového nádraží v Harrachově nebo na parkovišti u silnice směrem z Harrachova k hraničnímu přechodu. Děti si cestu mohou zkrátit liščí stezkou.

Související obsah

Na vodu nejbohatší vodopád v Krkonoších padá až do hloubky deseti metrů. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ze žuly obří kotle, tzv. čertova oka. Občerstvit se nebo koupit suvenýr si můžete v Mumlavské boudě, která je hned nad vodopádem.

Pokud se cítíte na fyzicky náročnější výlet, vydejte se na Pančavský vodopád. S výškou téměř 150 metrů je nejvyšší v Česku a najdete ho v Krkonošském národním parku asi kilometr od Labské boudy. Několik vodopádů, kaskád a peřejí nabízí také naučná stezka na nejhezčí horské bystřině Jeseníků Bílé Opavě.

Další úžasné vodopády najdete v Jizerských horách, konkrétně na říčce Černá Desná. Leží na trase z Desné k přehradě Souš. Vodopády Černé Desné tvoří dohromady soustava čtyř vodopádů se jmény Dlouhý, Bukový, Plotnový a Hrncový.

Související obsah

Svou procházku můžete začít v obci Desná. Zhruba tříkilometrová trasa k prvnímu vodopádu vede podél řeky. Cesta k poslednímu Hrncovému vodopádu je ale náročnější.

A pokud se vám nechce z města nebo chcete spojit výlet do Prahy s trochou přírody, vydejte se do Průhonického parku. Tam najdete vodopád na Botiči. Na vodopád narazíte, když se v Průhonickém parku vydáte po nejdelším turistickém okruhu, tedy po červené. Otevřeno je tam každý den. Dospělí zaplatí 100 korun, rodina 260 korun.

jal, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz