Senátní volby 2022

Pět otázek pro kandidáty do Senátu: Podívejte se, jak odpovídali v Praze 11

Pět otázek pro kandidáty do Senátu: Podívejte se, jak odpovídali v Praze 11
Business komplex na Praze 11 - Chodov | Zdroj: Profimedia

Senátora Ladislava Kosa (HPP 11) zřejmě na Praze 11 nečeká lehký souboj. O jeho místo usilují známé tváře i zkušení politici jako expremiér Vladimír Špidla (ČSSD), bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček (nez.) či pražská zastupitelka a bývalá poslankyně Hana Kordová Marvanová (nez.). Podívejte se, jak celkem osm kandidátů zodpovědělo pětici otázek zaslaných redakcí TN.cz.

U každého jména kandidáta naleznete také informaci, jestli je členem nějaké strany, která strana jej navrhla na kandidáta a která je jeho volební strana, a to v tomto pořadí. Pokud bude uvedena jen jedna strana, znamená to, že všechny výše zmíněné položky jsou v režii jen jedné strany. Oslovení byli všichni kandidáti. Pokud odpovědi redakci zašlou, redakce TN.cz je doplní.

19 – Praha 11

příjmení, jméno, tituly volební strana navrhující strana politická příslušnost povolání
Bohbot David MBA Svobodní Svobodní Svobodní bezpečnostní expert, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podnikatel v bezpečnostním sektoru
Urban Milan Dr.- Ing. SPD SPD SPD architekt, urbanista
Oharková Šárka Mgr. PES PES PES advokátka
Špidla Vladimír PhDr. ČSSD ČSSD ČSSD historik a ředitel Masarykovy demokratické akademie
Kos Ladislav Ing. Zel+HPP11+SEN21 HPP 11 HPP 11 senátor
Vašíček Robert Bc. ČSNS ČSNS BEZPP zastupitel MČ Praha 11, předseda Spolku pejskařů
Hudeček Tomáš doc. RNDr. Ph.D. NK NK BEZPP vysokoškolský učitel
Kordová Marvanová Hana JUDr. KDU+ODS+TOP 09 ODS BEZPP advokátka, právnička, radní HMP
zdroj: TN.cz/ČSÚ

Související obsah

Robert Vašíček (BEZPP/ČSNS/ČSNS)

Robert Vašíček | Zdroj: Se svolením Roberta Vašíčka

společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Lidem zasaženým energetickou bídou musíme pomáhat, aby neskončili na ulici. Ale jinak, než to činí vláda, která chce dotovat spekulativní ceny energií pro nenasytné dodavatele. Upřednostňuji zastropování cen elektřiny, zemního plynu a pohonných hmot. Na www.vašíček.eu se dozvíte můj plán pro Česko. Chci levné energie dostupné všem.
ELEKTŘINA
Musíme opustit energetickou burzu v Lipsku a prodávat elektřinu občanům a podnikům za výrobní náklady. S obchodní přirážkou se dostaneme na 1 Kč/kWh.
ZEMNÍ PLYN
Musíme vyjednat individuální smlouvy na dodávky levného zemního plynu. Ekonomickou válku může vést země, která na to má, a nikoli ožebračovat vlastní občany kvůli ekonomickým zájmům zahraničních elit.
ROPA
Musíme vyjednat nákup ropy na světových trzích za nízké ceny. Opět platí, že ekonomickou válku může vést pouze země, která na to má a kompenzuje ji svým občanům.
BENZÍN A NAFTA
Podstatnou část zlodějské ceny benzínu a nafty tvoří obchodní přirážka zahraničních majitelů českých rafinérií. Rafinérie musíme opětovně zestátnit a udržet jejich provoz bez obchodní přirážky. Cíl je vrátit cenu benzínu a nafty na úroveň 24 Kč/l jako v roce 2020.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Ano, ve smyslu rozšíření práv v registrovaném partnerství. A upřímně si myslím, že by se to nemělo jmenovat hanlivě registrované partnerství, ale partnerství. Na druhé straně se stále necítím být oprávněn použít posvátné slovo manželství pro stejnopohlavní svazky. To slovo pochází ze staročeského malžen (měl ženu) a gay pochopitelně nemá ženu. Podobně nenazýváme psa krokodýlem a kočku myší.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Jsem pacifista, tudíž nevyznávám válku. Nejsem přesvědčen, že Ukrajina vyhraje, a nemohu akceptovat vysoké ztráty lidských životů. Dávno měl vzniknout mírový koridor OSN, který by oddělil válčící strany a vrátil válku do rukou vyjednavačům. Klidně ať jednají 50 let, za půlstoletí budou v Rusku i na Ukrajině jiní politici a zbraně ochladnou, nebude vůle zabíjet lidi. Musíme lidem vrátit jejich domovy bez ohledu na politickou správu. Další zabíjení nedává smysl.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Podporuji princip elementární spravedlnosti. Jestliže se něco jmenuje silnice, má to sloužit všem, tedy autům, cyklistům i hromadné dopravě. Takže války mezi řidiči a cyklisty musejí skončit. Podporuji dostavbu obchvatu Prahy a zejména MHD zdarma, protože dokáže snížit individuální automobilovou dopravu až o 20 %, jak potvrdilo estonské hlavní město Tallinn nebo slezský Frýdek-Místek. Žádná omezení dopravy tedy nepodporuji a podporovat nebudu.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Ghetto na Praze 11 v objektech Sandra a Opatov odmítám. Nejraději bych tyto budovy poslal k zemi a na jejich místě vybudoval novou radnici. Klid místních má přednost před budováním ubytoven, do kterých se ostatní městské části zbaví svých obyvatel v tíživé situaci. Prosazuji stavební uzávěru na Praze 11, další developerskou výstavbu na Jižním Městě odmítám. Podobné šílenosti se dějí i v dalších městských částech mého senátního obvodu, totiž v Kolovratech a na Praze 15. Sídliště jsou již ukončené celky, kam další bytová výstavba nepatří. Prosazuji naopak nemocnici Jižní Město, která by se stala spádovou nemocnicí pro jih Prahy a část Středočeského kraje. Více najdete na www.mycotuzijeme.cz
zdroj: TN.cz

Ladislav Kos (HPP11/HPP11/Zel+HPP11+SEN21)

Ladislav Kos - Praha 11 | Zdroj: Se svolením Ladislava Kosa
společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Vláda je v obtížné situaci. Na jedné straně dnes máme hluboký deficit státního rozpočtu a vysokou inflaci, na straně druhé strmě stoupající ceny energií, které činí finanční problémy občanům i průmyslu. Stát by určitě měl pomáhat, pomoc by ale neměla být plošná, ale naopak být cílená na ohrožené skupiny. "Úsporný tarif" je bohužel plošný příspěvek, jehož podobu vláda navíc již několikrát změnila. Domnívám se, že k vyřešení situace na selhávajícím trhu s energiemi je nezbytně nutné nalézt urychlené řešení jak na úrovni státu, tak i celoevropské řešení.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Souhlasím s tím, aby svazek homosexuálních párů měl stejná práva a povinnosti jako svazek heterosexuální. Mohlo by se tak stát rozšířením zákona o registrovaném partnerství.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Česká republika by jistě měla dále podporovat Ukrajinu proti ruské agresi, jak dodávkami zbraní a výzbroje, tak i finančně. Naše historické zkušenosti nás poučily o tom, že ustupování agresorovi se nevyplácí. Důležitá bude rovněž pomoc při poválečné obnově země.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Pražská MHD patří svým pokrytím města k evropské špičce. Bez různých preferencí by se ale zejména autobusová doprava "utopila" v kolonách dopravních špiček. Považuji proto za důležité rozšiřovat vyhrazené pruhy pro MHD nebo preferenci průjezdu světelnou signalizací. Jako vášnivý cyklista podporuji rovněž opatření, která umožní bezpečný pohyb po Praze (cyklopruhy, cyklostezky). Bylo by ale vhodné vyhnout se při vytváření cyklistické infrastruktury zásadním konfliktům s ostatními typy dopravy.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Právě kvůli tomu, že vedení MČ Praha 11 nehájilo občany před masivní developerskou zástavbou, jsem vstoupil v r.2009 do komunální politiky. Bohužel, dodnes se situace nezměnila, ba právě naopak. Je naplánováno cca 100 záměrů bytových a administrativních objektů pro několik desítek tisíc lidí. Jejich realizace by zhoršila životní prostředí obyvatel, dopravu a dostupnost služeb. Nový Metropolitní plán by měl dokonce umožnit na Praze 11 výstavbu až 100 metrů vysokých budov. V Hnutí pro Prahu 11, za nějž kandiduji, vystupujeme již 13 let proti takovému zahušťování MČ. Jsme naopak pro zachování zbytků zelených ploch a výstavbě objektů služeb pro občany.
zdroj: TN.cz

Související obsah

Šárka Oharková (PES)

Šárka Oharková - Praha 11 | Zdroj: Se svolením Šárky Oharkové
společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Ano. Pomoc by měla být co nejvíce adresná, nikoliv plošná. Kromě konkrétní finanční pomoci lidem zasaženým energetickou krizí by stát měl aktivně pracovat na tom, aby dopady energetické krize byly co nejmenší, např. větším dohledem nad poskytovateli energií. Rovněž je v dané situaci těžko akceptovatelné, aby polostátní ČEZ v době, kdy se lidem několikanásobně zvyšují zálohy na energie, měl miliardové zisky a vrcholoví manažeři ve státem kontrolované společnosti si vypláceli několikamilionové odměny.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Ne. Manželství by mělo být nadále svazkem muže a ženy. Dovedu si nicméně představit rozšíření vzájemných práv partnerů v registrovaném partnerství.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Ne. Česká republika ani spolek NATO nejsou přímou součástí válečného konfliktu na Ukrajině. Česká republika nemá s Ukrajinou společné hranice. Jakékoliv zasílání zbraní na Ukrajinu je jednak nepřípustné plýtvání penězi daňových poplatníků, které jsou aktuálně zapotřebí jinde, a rovněž je to vtahování České republiky do válečného konfliktu.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Podporuji větší zaměření na hromadnou dopravu především v otázce výstavby metra D a dalšího možného prodlužování linek metra do okrajových částí metropole. Nadzemní síť autobusů a tramvají je poměrně dost rozvinutá, nicméně je možné některé silně vytížené spoje posílit. Ohledně zaměření na jízdu na kole, tak cyklistika by neměla být v Praze posilována na úkor automobilové dopravy, jak k tomu nyní dochází. Z bezpečnostních důvodů si myslím, že cyklisté by se měli "dělit" o prostor s chodci, jako například v Německu, nikoliv s automobilisty.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Rozhodně jsem proti výstavbě nových bytových domů na úkor zmenšování zeleně v této městské části. Pokud by se nová developerská výstavba soustředila na stávající sídliště, pak by s novým developerským projektem měla být posílena i dotčená infrastruktura jako silnice, možnost parkování, školky apod. Co se týče ubytoven, tak je potřeba se zamyslet nad tím, jací lidé tento typ ubytování využívají a zda je možné využít jiné řešení jejich bytové situace než ubytovny. Pokud jsou na ubytovně rodiny s dětmi, tak by městská část měla aktivně s rodinou spolupracovat a snažit se najít řešení, aby taková rodina na ubytovně bydlet nemusela.
zdroj: TN.cz

Tomáš Hudeček (BEZPP/NK/NK)

Tomáš Hudeček - Praha 11 | Zdroj: Se souhlasem Tomáše Hudečka
společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Ano, v tomto případě samozřejmě. Mluvíme-li o desetinásobcích běžné ceny, která je vytvořena vinou mixu vnějších problémů – opravy jaderných elektráren ve Francii, nedostatek plynu v Německu, opuštění pravidel spolehlivosti, dostupnosti a bezpečnosti směrem pouze k obnovitelnosti – pak běžný občan i firma toto nemůže nikdy zaplatit. Navíc, když vlastníme ze 70 % energetickou firmu s odpovídajícími zisky, dost dobře nerozumím, proč si stát velmi jednoduše nevyplatí odpovídající dividendu.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Ano, fandím tomu, aby stejná práva měli všichni. Posílí to navíc institut manželství uzavřených v kostele, která se stanou vyhledávanějšími, což je jenom dobře.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Ano, naše historická zkušenost nám velí, že nelze jinak. Navíc na Ukrajině se bojuje i za udržení svobody v dalších zemích a za udržení světového pořádku daném hranicemi národních a suverénních států. Je to navíc velmi hloupá válka, která nepomáhá nikomu a ničemu.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Praha je velké město s velkou vnitřní rozmanitostí. Tam, kde je prostor, bych stavěl a rozšiřoval silnice a jízdní pruhy. Tam, kde je mezi domy potřeba poskládat vedle sebe chodce, cyklisty, MHD a individuální dopravu, jsou nutné kompromisy. Každý by si měl možnost zvolit, čím bude cestovat, ale zároveň musí počítat s tím, že prostor zabírající auta bude dražší – na peníze, ale i na čas. Dnes mi docela v širším centru vadí, že se souboj auta vs. cyklisté přesouvá na chodníky. Ještě to doplňují ty překážející elektrokoloběžky.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Rekonstrukce ubytoven určených k bydlení je krok správným směrem. Výstavba nových ubytoven by však měla procházet stejným procesem jako jiné stavby. Sídliště zpravidla jsou, i ty v Praze 11, docela ucelené urbanistické celky, s nimiž se musí citlivě zacházet. Neznamená to, že jejich současný stav je dobrý a že se zde nemá nic stavět. Zároveň to však neznamená, že bychom z nich měli dělat další Nové Město pražské. Nový metropolitní plán, jehož jsem byl kdysi hybatelem a který byl v létě ve veřejném projednání, se sídlišti nakládá jako s nezastavitelným parkem ve volné zástavbě. V konkrétních místech však po dohodě městské části a Prahy výstavba být může. Osobně bych rád v takovém případě dohlédl na to, že zde bude dostatečně a s předstihem vybudována občanská vybavenost – zejména školky a školy.
zdroj: TN.cz

Související obsah

Hana Kordová Marvanová (BEZPP/ODS/KDU-ČSL+ODS+TOP 09)

Hana Kordová Marvanová - Praha 11 | Zdroj: Se svolením Hany Kordové Marvanové
společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Stát by samozřejmě měl pomáhat lidem zasaženým energetickou krizí dostatečně tak, aby byli lidé schopni účty za energie zaplatit. Jde o velké finanční prostředky, proto je nutné je poskytovat cíleně těm lidem, kteří pomoc potřebují, a nikoli plošně i těm nejbohatším. Zároveň je ale nutné přijmout další opatření proti nekontrolovanému růstu cen energií. V tuto chvíli by měla vláda urychleně jednat v rámci EU, aby bylo schváleno celoevropské řešení. Zároveň jsem i pro zastropování cen energií a regulaci, neboť v tuto chvíli trh s energiemi se naprosto vymkl kontrole a ceny možnostem lidí a firem u nás.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Souhlasím s manželstvím pro všechny, protože jsem přesvědčena, že lze-li udělat více pro rovnost lidí, měli bychom to udělat. Také tím pomůžeme vyřešit obtížné sociální a rodinné situace partnerství, k nimž zbytečně dochází a které můžou například i zasáhnout nepříznivě do života dětí jednoho z partnerů.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Podporuji vojenskou pomoc Ukrajině, protože napadení Ukrajiny agresivním Putinovým režimem nesmí zůstat bez odezvy. Na Ukrajině jsou páchány válečné zločiny, ke kterým nesmíme mlčet. Mezinárodní solidarita mezi zeměmi, jejich nezávislost je ohrožena, je nesmírně důležitá i pro naši budoucnost. Sami jsme poznali, jaké to je žít v okupované zemi, a napadení Ukrajiny může ohrožovat i nás.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Myslím, že by měly mít všechny typy dopravy v Praze prostor. Tedy jak hromadná doprava, pěší doprava, jízda na kole, ale i automobilová doprava. Zároveň za prioritu považuji dobudování vnějšího i vnitřního okruhu v Praze, aby co nejméně aut a zejména tranzitní doprava neprojížděla, ani nemusela projíždět centrem města a rezidenčními oblastmi, protože to velmi zatěžuje město a jeho životní prostředí, ale také pohodu bydlení obyvatel.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Nepovažuji za správné zahušťovat další výstavbou sídliště. Praha 11 potřebuje naopak kultivaci veřejného prostoru, veřejnou vybavenost, infrastrukturu, zeleň a budování parků. Výstavba by měla probíhat zejména v brownfieldech a takových lokalitách, které nezatíží život místních obyvatel a nezmenší jejich prostor pro rekreaci, sport a nebudou na úkor zeleně nebo zahrádkářských osad.
zdroj: TN.cz

Vladimír Špidla (ČSSD)

Vladimír Špidla - Praha 11 | Zdroj: ČSSD
společné tři otázky
Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? Vláda pravicové ODS má především určit ceny proudu, plynu a tepla pro spotřebitele, pro domácnosti i pro firmy. Může to udělat, protože v České republice už více než třicet let platí zákon o cenách. Rozhodnout v této mimořádné době o cenové regulaci měla vláda už před prázdninami. Vyzývali jsme ji k tomu ze sociální demokracie. Kromě ČSSD totéž dělali odbory i další nezávislí experti na energetiku i ekonomové. Mimořádná doba vyžaduje mimořádná řešení, vláda zoufale dlouho žije v zajetí vlastních ideologických hranic. Je třeba výrazně podpořit ty nejslabší, jako jsou osamělí důchodci, samoživitelé, lidé s handicapem. Zásadní je, aby nikdo nebyl z finančních důvodů od energií odpojen.
Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Láska je nedílnou, inspirující i zavazující součástí života člověka. Jsem pro manželství osob stejného pohlaví, protože nepochybuji o jejich schopnosti milovat a vytvářet láskyplná životní partnerství.
Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? Útok na Ukrajinu je zločin. Rusko rozpoutalo válku a snaží se nám vnutit, že válka je přijatelná a běžná cesta k řešení problémů ve vztazích mezi státy. Není možné, aby mělo úspěch a Ukrajinu si podrobilo. Slabší a napadený si zaslouží naši podporu. Dodávky zbraní a výstroje chránící lidské životy jsou součástí této podpory. Po dlouhé době vidíme intenzitu války a každodenní spotřebu vojenského materiálu. I proto se musíme znovu bavit o evropské armádě a obraně. Vláda dnes začíná jednat o nákupu nových bojových letounů pro naši armádu. Podle mě je třeba tento nákup projednat a domluvit i s našimi sousedy. Můžeme sdílet odpovědnost, schopnosti i výdaje.
společná otázka pro kraj
Podporujete v Praze větší zaměření na hromadnou dopravu a jízdu na kole, i kdyby to znamenalo větší omezení pro osobní automobilovou dopravu? Hromadná doprava je ve velkém městě první volba. Sveze více lidí, zabírá méně místa, je šetrnější k životnímu prostředí, snadno s ní cestují lidé na vozíku i když je potřeba přejít zcela na nízkopodlažní tramvaje, s nákupem, s kočárkem anebo dětmi, starší lidé jako já. Autobusem, metrem i tramvají jezdím téměř denně, často i na odlehlá místa, a schopnosti Pražské integrované dopravy jsou obdivuhodné. Jezdí včas, často a pořád. Není ani příliš drahá. Sám už na kole nejezdím, ale z řady evropských měst znám nástroje, jak podporovat cyklistiku. Jde o stojany na kola, někde cyklověže, samozřejmě oddělené stezky pro cyklisty. Že dnes nejezdí na kole dost lidí? Když se podívám za hranice Česka, vidím, že se objeví, když budou mít kudy jezdit. Zbytek je úkol pro dobré inženýry. Stranou by neměla zůstat ani pěší doprava. Veřejný prostor nemají ovládat jen automobily.
Pokud jde o budoucnost dopravy, tu teprve poznáme, jako ostatně každou budoucnost. Že v ní budou mít místo i sdílená auta, mi přijde zřejmé. Na sídlištích potřebujeme nabíjecí stanice pro automobily. Vláda má podpořit zřizování nabíječek i při rekonstrukcích bytových domů a provozoven nejrůznějších firem.
společná otázka pro obvod
Jak se stavíte k developerské výstavbě a výstavbě ubytoven na Praze 11 a na jejich sídlištích? Jsem rád, že se staví i bytové domy. Velkou pozornost je třeba věnovat stavbám na východním konci metra C, jednotlivé stanice mohou být přirozenými centry svých oblastí. Je třeba, aby v nových budovách byl dostatek prostor pro veřejné služby, jako jsou školky, ordinace, pošty, pobočky městské knihovny, drobné opravny anebo třeba pro výměnu nepotřebných věcí mezi lidmi navzájem. Stojím si za tím, že věc, kterou není potřeba vyhodit, má mít možnost využít někdo další.
Pro můj senátní obvod je důležité myslet na lidi mimo velká pražská sídliště. Rozsáhlá nová výstavba je v Uhříněvsi, menší nové domy stojí třeba v Královicích. Tam, v Benicích, Nedvězí i Hájku i dál je třeba myslet nejen na veřejnou dopravu, ale i dostupnost pošt a obchodů v místě. Základní služby má mít každý v dosahu.
Nové ubytovny podporovat nebudu. Velký problém je ovšem také, když v bytech bydlí šest nebo i deset lidí v běžném činžáku. Tam je třeba kontrola a postihy majitelů těch bytů. To samé platí, když někdo nelegálně pronajímá na jednu dvě noci byt v činžáku turistům, co jezdí do města víc za alkoholem než za poznáváním našich památek a kvalitních služeb.
zdroj: TN.cz
TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnily 23. a 24. září 2022, první kolo proběhlo společně s komunálními volbami. Druhé kolo senátních voleb se uskutečnilo v termínu 30. září až 1. října.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz