Domácí

Byt začal hořet od elektrické jednokolky. Lidi z ohně vytáhl policista

Byt začal hořet od elektrické jednokolky. Lidi z ohně vytáhl policista
Požár bytu v Praze 9 | Zdroj: Hasiči Praha

Dramatickou cestu do práce zažil v úterý ráno pražský policista. Všiml si totiž, že z bytu v Praze 9 stoupá kouř. Okamžitě tedy zalarmoval hasiče a sám začal pomáhat. Podle pražských hasičů stála za požárem závada při nabíjení elektrické jednokolky.

"Na místě ve finále zasahovali dva policisté, kteří jeli do práce, a další dva, kteří jeli do nedaleké policejní školy. Předběžnou příčinou požáru bylo vzplanutí elektrické koloběžky," informovala policie o možném důvodu vzniku požáru na svém twitterovém účtu. Podle pražských hasičů stála za vznikem požáru závada při nabíjení elektrické jednokolky. 

Rychlá reakce policisty zachránila život dvěma lidem, které stihl vytáhnout z hořícího pražského bytu. Oba jsou sice popálení, ale jinak by měli být v pořádku, sdělila policie.

Hasiči, kteří přijeli vzápětí na místo, museli evakuovat asi 15 lidí. Nikdo další se nezranil. 

​"Pečovali jsme o ženu a muže, přičemž žena byla lehce nadýchaná zplodin hoření a muž utrpěl drobnou popáleninu na dolní končetině. Oba byli při vědomí a následně byli převezeni do pražské nemocnice," informovala mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

"Hasiči nasadili na likvidaci požáru výškovou techniku a vodní proud vnitřkem budovy, ze které bylo evakuováno 15 osob, dvě osoby z bytu zachránil policista před příjezdem jednotek," popsal situaci mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Martin Kavka.

Související obsah

Za několik desítek minut byl požár pod kontrolou, následovalo dohašování a kontrola skrytých ohnisek. "Hasičský vyšetřovatel zjišťuje příčinu požáru a přesný rozsah škod," dodal Martin Kavka.

Pro některé obyvatele je zajišťováno náhradní ubytování, upřesnili později hasiči na svém twitterovém účtu.

Požárů elektronických zařízení přibývá. Lidé baterie špatně skladují i nabíjejí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz