Domácí

Mladíci brutálně zavraždili 13letého chlapce. Soud je poslal za mříže

Mladíci brutálně zavraždili 13letého chlapce. Soud je poslal za mříže
Mladíci brutálně zavraždili 13letého chlapce | Zdroj: Se svolením Blesk.cz

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu rozhodl o výši trestu pro dva mladíky, kteří v Děčíně v únoru letošního roku obzvlášť surovým způsobem zavraždili 13letého chlapce. Čerstvě plnoletý pachatel dostal 17 let vězení, jeho mladistvý komplic ve věku 15 let si odsedí za mřížemi osm a půl roku.

V únoru letošního roku otřásl severočeským Děčínem hrůzostrašný případ vraždy. Obětí se tam stal teprve 13letý hoch, který umíral po dobu několika desítek minut v nepředstavitelných bolestech za plného vědomí. Katem se mu podle obžaloby stali jeho dva starší kamarádi. Jednomu z nich je 18 let, druhému o tři roky méně. Mezi všemi třemi chlapci měl údajně být milostný trojúhelník.

"Otázkou zůstává, zda si byl poškozený nějakého trojúhelníku vůbec vědomý. Starší z odsouzených miloval poškozeného a mladistvý miloval staršího z pachatelů. Poškozený však neopětoval lásku staršímu, tak se ho odsouzený rozhodl zbavit s tím, že mladistvý spolupachatel se na tom podílel, protože si odstranil konkurenta," uvedl předseda senátu ústeckého krajského soudu Martin Majchrák.

Související obsah

​Způsob provedení vraždy byl obzvlášť surový. Na veřejnosti zazněl jeho popis vůbec poprvé. "Chlapce trýznili desítky minut při vědomí, bili ho kombinovanými kleštěmi a kameny. Řezali ho nožem, než zemřel na otok mozku. Nad svou obětí se i natáčeli na mobil. Tělo oběti popsali obrázky a slovy se satanskými motivy. Polehčující okolností, proč soud neudělil nejvyšší možné tresty, bylo přiznání obou zadržených," popsal Majchrák.

"Za tu brutální vraždu, kterou synovi provedli, se mi tresty zdají směšně nízké. Jsem zklamaná, se synovou smrtí se nikdy nesmíříme," uvedla u soudu matka oběti s tím, že odvolávat se zřejmě nebude. Podle deníku Blesk totiž nechce prodlužovat utrpení rodiny.

Pozůstalým nyní odsouzení musejí uhradit odškodnění ve výši zhruba 2,4 milionu korun. "Plnoletý pachatel dostal trest odnětí svobody ve výši 17 let, jeho mladší komplic pak ve vězení stráví osm a půl roku," sdělila redakci TN.cz mluvčí ústeckého krajského soudu Veronika Suchoňová s tím, že rozsudek zatím není pravomocný. Obžalovaní i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz