Domácí

Vyhrocená debata: Kandidáti do Senátu z Prahy 11 se pohádali o Putinovi

Na TN Live v pátek pokračovala série debat, které TV Nova pořádá před senátními volbami. S moderátorkou Bárou Divišovou tentokrát diskutovali kandidáti z obvodu Praha 11. Když došlo na téma války na Ukrajině, atmosféra byla velmi napjatá a kandidáti se mezi sebou pohádali.

V předvolební debatě s kandidáty do Senátu z obvodu Praha 11 probrala moderátorka Bára Divišová například počínání kabinetu Petra Fialy (ODS). Hana Kordová Marvanová, která jako nestraník kandiduje za SPOLU, se ho zastala. "Vláda na lidi nekašle," řekla a ohradila se proti billboardům hnutí ANO.

"Podporuji tuto vládu v reformním úsilí a pokud to nebude dělat, tak podpořím další vládu v reformním úsilí," vyjádřil se nezávislý kandidát Tomáš Hudeček.

Související obsah

​Kritikou naopak nešetřil Ladislav Kos (Hnutí pro Prahu 11). "Myslím si, že vláda zklamala. Začalo to už tím příspěvkem na děti, kdy hranice byla stanovela velice vysoko. Energetický tarif je další plošné opatření, kde ten, kdo spotřebovává více energie, třeba na bazén, dostane vyšší příspěvek," jmenoval chyby kabinetu.

Podle Vladimíra Špidly (ČSSD) zase vláda nejedná dost rychle. "Kdo reaguje rychle, reaguje účinně. Vláda to podcenila. Neragovala odpovídajícím způsobem. To, že se ceny vymkly kontrole, víme už dlouho," konstatoval.

Debata se dotkla i války na Ukrajině. "Jediná cesta je diplomacie. Musíme mluvit s prezidentem Putinem, jinak tato válka nevím kdy skončí," prohlásil David Bohbot (Svobodní). Proti tomu se ostře ohradili jiní kandidáti. Kordová Marvanová zdůranila, že Vladimir Putin je mezinárodní zločinec.

Související obsah

​Ještě tvrději reagoval Hudeček, který nejprve opakoval, že je to hrozné. Poté dokonce na svého soupeře zvýšil hlas a odsekl mu, že je to stejné jako jednat s Hitlerem. "Chce zničit Ukrajinu. To už jsme se fakt zbláznili někteří," řekl znechuceně Hudeček.

Robert Vašíček (za ČSNS) v debatě zopakoval, že se omluvil za výrok o prezidentu Ukrajiny, kterého nazval válečným šaškem. "Byl jsem hodně nervózní z toho, že válka má lidské oběti. Myslím si, že od začátku tam měla být vytyčena mírová linie vojsky OSN, která by oddělila válčící strany," vysvětlil.

Podívejte se na sestřih z Televizních novin: 

cej, TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnily 23. a 24. září 2022, první kolo proběhlo společně s komunálními volbami. Druhé kolo senátních voleb se uskutečnilo v termínu 30. září až 1. října.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz