Zahraničí

Fatální chyba v domově důchodců. Žena dostala místo džusu saponát, zemřela

Fatální chyba v domově důchodců. Žena dostala místo džusu saponát, zemřela
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Tragická událost otřásla domovem pro seniory v americké Kalifornii. Personál tam omylem tři klienty otrávil prostředkem na mytí nádobí, který si spletl s džusem. Po vypití chemikálie jedna seniorka v nemocnici nakonec zemřela.

Na děsivý případ upozornila televize KRON-TV, podle jejíhož zjištění museli být tři senioři z domova pro seniory v kalifornském San Mateu koncem minulého týdne hospitalizováni v důsledku pochybení personálu. Ten klientům omylem dal místo džusu prostředek na mytí nádobí.

Potvrdila to i tisková zpráva tamního policejního oddělení. "Kriminalisté zahájili vyšetřování otravy v domově s pečovatelskou službou Atria Hillsdale v San Mateu. Zjistili jsme, že tři klienti byli hospitalizováni po požití jedovaté chemikálie," uvedla policie.

Související obsah

​Jedna seniorka následkům v nemocnici podlehla. Jednalo se o 93letou ženu, která trpěla těžkou demencí, uvedla její dcera Marcia Cutchinová. Seniorka byla podle ní do nemocnice přivezena s těžkými puchýři v ústech, krku a jícnu.

Dcera se měla nejprve dozvědět, že klienti zřejmě chemikálii požili sami. Marcia tuto možnost ale od začátku jednoznačně vyloučila, protože vzhledem k diagnóze nebyla její matka schopna se sama najíst a napít. "Museli jste jí podržet hrnek u pusy a pomoci jí," vysvětlila.

Personálu, který se dopustil fatálního pochybení, zařízení pozastavilo výkon práce. "Zdraví a bezpečnost našich obyvatel jsou naší nejvyšší prioritou," uvedla mluvčí domova.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz