Krimi

Nehoda na slavnostech v Havířově: Kolotoč měl technické problémy už v pátek

Karvinští kriminalisté vyšetřují nehodu, která se udála v sobotu na Havířovských slavnostech. Stroj poranil 17 lidí, z toho několik těžce. Policisté viníka neurčili, neznámý pachatel je ale podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti.

Vyšetřování hrůzné události na Havířovských slavnostech pokračuje. Karvinští kriminalisté už vědí, že provozovatelem atrakce byl 53letý Prostějovan. Teď musejí zjistit, kdo měl kolotoč v době incidentu na starosti a byl za něj v té chvíli zodpovědný. Prověřit musí i proškolení personálu, povolení k činnosti a bezpečnostní zajištění "řetízkáče".

Při technické závadě kolotoče lidé v plné rychlosti naráželi do zábradlí a nedalekých budek. Zranilo se 17 lidí, pět zůstává v nemocnici. Mezi nimi bylo nejméně osm dětí ve věku od sedmi do 12 let a dalších minimálně pět dospělých, někteří utrpěli těžká zranění.

"V této chvíli policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování a Územního odboru Policie České republiky v Karviné zahájil úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, kterého se měla dopustit doposud neznámá osoba tím, že svým možným nedbalostním jednáním zapříčinila zranění několika osob," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Související obsah

Případ ukazuje, že kontroly pouťových atrakcí jsou u nás nedostatečné. Dohled provádí jen Česká obchodní inspekce (ČOI). "Kontrolujeme, jestli má zařízení certifikaci pro uvedení na trh," řekl pro TV Nova mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Provozovatel má povinnost nechat každý rok atrakci zkontrolovat revizním technikem. Chybějící razítko ale inspekce pokutovat nemůže.

"Někteří lidé nestihli dát nohy nahoru, takže si kamarád o zábradlí zlomil obě nohy," dodal Štěpán Sigmund, který byl svědkem hrůzné události. Podle dalších svědků měl kolotoč technické problémy i v pátek. Podle policistů je tak pachatel podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti. Hrozí mu až pětiletý trest a zákaz činnosti.

Po hrůzné události rozhodl havířovský primátor o ukončení slavností:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz