Zajímavosti

Lidé se podělili o báječný trik. Rez na kovu odstraňují pomocí kečupu

Lidé se podělili o báječný trik. Rez na kovu odstraňují pomocí kečupu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Členové internetové skupiny o úklidu se podělili o jeden ze svých geniálních triků. Dovedou totiž odstranit známky rzi z kovových spotřebičů a dalších věcí v domácnosti. Jedna z jejich metod dokonce používá kečup.

Téměř každá domácnost má nějaké kovové spotřebiče a předměty, na jejichž povrchu se po nějaké době začnou objevovat malé rezavé skvrny. Přestože spotřebič působí méně přitažlivě, neznamená to, že nutně musí jít do koše. Existují totiž způsoby, jak se rzi zbavit nebo ji alespoň zastavit.

Fanoušci paní Hinchové, která je "úklidovou influencerkou", nedávno na facebooku sdíleli několik triků, které se rzí dokážou zatočit. Jejich rady se shromáždily pod příspěvkem jedné ze zoufalých žen, uvedl web Express.

Související obsah

"Můj manžel trvá na tom, aby byly v koupelnách nerezové odpadkové koše. Nenávidím je, protože se na nich vždy objeví rezavé skvrny. Nevíte někdo, jak je sundat nebo vyčistit?" položila dotaz do jedné z facebookových skupin hospodyně a během několika minut dostala mnoho odpovědí.

"Pokud se vám objeví rezavé skvrny, použijte kečup a zakryjte ho alobalem. Následně to celé vydrhněte. Je to jako kouzlo," poradila jedna z uživatelek v komentářích a přidali se i další, kteří tvrdili, že pomocí kečupu, který na rzi nechají třeba den, a alobalu se rzi určitě zbaví.

Související obsah

Fanoušci však nenavrhovali jen kečup. Další možné řešení je podle nich Coca-Cola, citronová šťáva nebo olej, sdílel portál Mirror.

"Až vyčistíte koš, naneste na něj dětský olejíček a vyleštěte ho, ochrání ho před vlhkostí. Dětský olej vydrží chvíli i na povrchu, takže to nemusíte dělat pokaždé," podělil se o svůj způsob boje proti rzi další člen skupiny.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz