Experti na cestách

Tento způsob dovolených teď frčí mezi Čechy! Je výhodný, při cestách ale pozor

Cestovní kanceláře hlásí zvýšený zájem o tzv. multigenerační dovolené. K moři tak rodiče berou nejen své děti, ale třeba i babičky a dědečky. Na hlavní výhody tohoto způsobu cestování se zaměřil pořad Experti na cestách. Současně ale upozornil i na časté chyby, které lidé před dovolenou dělají.

"Dovolená, která kombinuje účely cesty více generací dohromady." Tak popisuje multigenerační koncept cestování provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas, který byl hostem Expertů na cestách.

Podle něj jde o stále populárnější metodu dovolených, určenou nejen pro rodiče s dětmi, ale i širší příbuzenstvo. Rodiny mohou trávit čas pospolu, babičky a dědečkové se potkávají s vnoučaty a případně zajistí i hlídání ratolestí, přesto jim ale zůstane dostatek prostoru pro klid a relax.

Zásadním klíčem k úspěchu je však správný výběr ubytování. V nabídkách cestovních kanceláří už se objevují dokonce speciální multigenerační pobyty, které kombinují klidovou zónu pro seniory s využitím pro děti. Některé hotely se dále zaměřují třeba na gastronomii, jiné cílí na sporty. "Měl bych si vybrat typ hotelu a destinaci, která bude vyhovovat všem skupinám," doporučil Rušikvas. ​Multigenerační hotely se nacházejí i v turisticky vyhledávaných lokalitách, jako je Turecko, Egypt nebo řecký Kos. 

Související obsah

Pozor na podmínky cestování

Při shánění zájezdů by však Češi měli být obezřetní a vždy si nejprve prostudovat podmínky cestovních kanceláří. Pečlivá příprava může lidem ušetřit nejen hromadu starostí, ale také peněz. Mnoho společností při sjednávání dovolených opomíjí některé základní údaje, jako jsou případné změny pobytu při nenadálých komplikacích (například kvůli covidovým opatřením) nebo storno podmínky a výše případného poplatku za odstoupení od smlouvy.

Neméně důležité je pak připojištění storna, které se může hodit zejména v případě nemoci, při ztrátě zaměstnání či při jiných mimořádných událostech. "Musí si ho sjednat v době, kdy si sjednávají zájezd. Platí do doby, než vyjedou na zájezd," upozornil expert.

TN.cz

K tématu Experti na cestách

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz