Zahraničí

Putinův bývalý spojenec varuje. Na Ukrajině se blíží katastrofa!

Putinův bývalý spojenec varuje. Na Ukrajině se blíží katastrofa!
Válka na Ukrajině | Zdroj: TV Nova

Bývalý vůdce proruských separatistů na Ukrajině a někdejší blízký spojenec Kremlu Igor Girkin, řečený Strelkov, se obává, že ruskou armádu čeká na Ukrajině katastrofa. Ruský prezident podle něj není ochotný přijmout dostatečně razantní opatření, a tak v horizontu dvou až tří měsíců začnou Rusové pociťovat vážné porážky.

Své chmurné předpovědi zveřejnil Girkin na sociální síti Telegram. Odmítl se konkrétně vyjádřit k ohlášenému konci Razmana Kadyrova v čele Čečenska s tím, že se ale ukazuje, že Kadyrovova předchozí vyjádření o válce nebyla úplně pravdivá.

"Za sebe napíšu, že neočekávám žádné větší úspěchy ruských ozbrojených sil během příštích dvou až tří měsíců. A pak budou možné stejně jen v případě, že Kreml přestane létat někde v oblacích a najde sílu postavit se k situaci čelem a začít skutečně bojovat (se stanným právem, mobilizací armády i ekonomiky)," napsal.

"Ale jestli v Kremlu na to nenajdou odvahu, tak během dvou až tří měsíců začnou ne taktické, ale v celku vážné porážky. A to ještě zdůrazňuji, že tohle je spíš optimistická předpověď, pokud jde o to, kdy začneme prohrávat," napsal.

Související obsah

​Girkin je známý svou kritikou toho, jak Kreml válku na Ukrajině vede. Dlouhodobě oroduje za tvrdší postup. Sám je veteránem sovětské a ruské armády a účastnil se například bojů v Čečensku. Sloužil také v ruské tajné službě FSB. Jako ministr obrany samozvané Doněcké lidové republiky byl u toho, když ruští separatisté na východě Ukrajiny rozpoutali konflikt proti ukrajinským bezpečnostním silám. Girkin je podezřelý z toho, že vydal příkaz k sestřelení malajsijského dopravního letadla.

Girkinova slova přichází ve chvíli, kdy se Ukrajině daří postupovat na jihu a východě země. V pondělí oznámil Institut pro studium války, že může z důvěryhodných zdrojů potvrdit, že Ukrajina osvobodila několik měst a obcí v Chersonské oblasti a také na pravém břehu řeky Severní Doněc.

Putinovi "roztančené" nohy: Před studenty maskoval výrazné škubání nohama:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz