Domácí

Rozkol v SPD. Odešla klíčová osoba a zaútočila na šéfa hnutí Okamuru

Jedna z klíčových postav opoziční SPD opouští hnutí. Europoslanec Hynek Blaško to oznámil na svém facebookovém profilu. Uvedl i několik důvodů, kvůli kterým toto rozhodnutí učinil. Na předsedovi strany Tomiu Okamurovi přitom nenechal nit suchou.

Krátce před komunálními a senátními volbami z hnutí SPD odešel jeden z jeho klíčových členů. Europoslanec Hynek Blaško se rozhodl hnutí opustit po necelých čtyřech letech. Na svém facebookovém profilu zároveň napsal, proč tento krok učinil.

"Vaše hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Stanovy Vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění. Z toho důvodu jste obklopen pouze lidmi, kteří jsou k Vám loajální a nedovolí si Vám oponovat. Členové, kteří tak nečiní, jsou bez milosti vyhozeni," uvedl europoslanec směrem k šéfovi hnutí Okamurovi.

https://www.facebook.com/110278350358403/posts/pfbid02MKAy97JaXzb1P1K2wxo8omKjT7t9ZsxiYoXDF3cgN5hHnrRYNKC7Kbb5HjKvffTvl/

Předseda SPD označil Blaška za zrádce, a to před volbami do Senátu, kdy europoslanec podpořil kandidáta konkurenční Trikolory. S tou se přitom Okamurovo hnutí v řadě regionů spojuje. "Od mého prohlášení za zrádce naše komunikace skončila," pokračoval Blaško. Kromě předsedy se do europoslance údajně několikrát pustil i poslanec Ivan David (SPD).

Související obsah

"Doporučuji Vám se zamyslet a konečně pochopit, že členové jsou to nejcennější, co máte," zakončil europoslanec.

Předseda hnutí SPD má na celou situaci opačný názor. "Pan Blaško se urazil, zradil a podrazil voliče SPD, díky kterým se stal europoslancem. To jen proto, že chtěl být prezidentem, ale 250 členů celostátního grémia SPD v sobotu demokratickým hlasováním jednomyslně vybralo jako kandidáta na prezidenta za SPD Jaroslava Baštu," uvedl pro TN.cz Okamura. 

Blaško podle něj psychicky neustál fakt, že ho nikdo z členů grémia nenavrhl, a urazil se. "Jsem z přístupu pana Blaška lidsky velmi zklamaný," uzavřel předseda hnutí. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz