Zahraničí

Požár zachvátil 42patrový mrakodrap v Číně. Sídlí v něm telefonní operátor

V čínském městě Čchang-ša hořel v pátek 42patrový mrakodrap. Plameny jej celý pohltily. V budově sídlí telekomunikační společnost China Telecom.

Ve 42patrové budově v čínském městě Čchang-ša vypukl v pátek požár. První hlášení přijali hasiči asi 15 minut před čtvrtou hodinou odpoledne tamního času. "Z místa stoupal hustý dým. Desítky pater mohutně hořely," informovala státní televize CCTV.

Na místě zasahovalo celkem 280 hasičů. Ti už mají situaci pod kontrolou a dle jejich hlášení už jsou plameny uhašeny. Příčina požáru zatím není jasná. Dosud však úřady neevidují žádné oběti ani zraněné.

Související obsah

Ze záběrů na sociálních sítích je patrné, že jedna z vnějších částí mrakodrapu je zcela ohořelá. Ve zhruba 200metrové budově má sídlit státní telekomunikační společnost China Telecom. Firma následně požár v budově potvrdila. "Dnes kolem 16:30 byl požár naší komunikační věže číslo dvě v Čchang-ša uhašen," citoval portál The Guardian vedení společnosti.

Výstavba budovy byla dokončena v roce 2000 a patří k těm nejvyšším ve městě. Navíc se nachází blízko hlavní dopravní tepny. Čchang-ša je hlavním městem provincie Chu-nan a žije v něm zhruba 10 milionů lidí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz