Domácí

Z nebe padaly autodíly. Průmyslový areál u Zlína zasáhlo tornádo

Nezvyklý pohled se ve čtvrtek odpoledne naskytl pracovníkům v průmyslovém areálu na okraji Zlína. Na dvůr jim z nebe začaly padat součástky automobilů ze 150 metrů vzdáleného skladu. Ty na dvoře rozmetalo tornádo, které udeřilo poblíž Zlína.

V městské části Malenovice na západním okraji Zlína to ve čtvrtek vypadalo jako v katastrofickém filmu. Co ze začátku vypadalo jen jako vichřice, se ukázalo být něčím mnohem větším. Pracovníci průmyslového areálu v Malenovicích si to uvědomili, když z nebe začaly padat kusy plechu.

Původ autodílů, které na dvůr areálu přinesl silný vítr, nebylo těžké zjistit. Součástky pocházely ze skladiště, které se však od dvora nacházelo přibližně 150 metrů. V ten moment bylo jasné, že nejde jen o obyčejnou vichřici.

Související obsah

Tyto domněnky potvrdili meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) z Brna. Ti v pátek dorazili prozkoumat místo, které o den dříve bičoval silný vichr. Na základě stop, které zůstaly na místě, vypozorovali, že Malenovice zasáhlo tornádo.

Skladiště s autodíly nebylo jedinou stopou, kterou po sobě živel zanechal. Zůstaly po něm také hned tři vyvrácené stromy a jeden poškozený billboard. Celkem tornádo urazilo okolo 1 200 metrů. Vítr foukal rychlostí mezi 80 a 100 kilometrů v hodině.

Na rozdíl od tornáda, které před rokem zdevastovalo Břeclavsko a Hodonínsko, byl tento větrný vír o poznání slabší. Kromě stromů, billboardu a skladiště nenapáchal žádné větší škody. Nikdo se také při něm nezranil.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz