Zahraničí

Zemřel známý hollywoodský drsňák a herec záporných rolí. Bylo mu 95 let

Zemřel známý hollywoodský drsňák a herec záporných rolí. Bylo mu 95 let
Herec Henry Silva ve filmu Dobrodruh, kde si zahrál s Jeanem Paulem Belmondem | Zdroj: Profimedia

Ve věku 95 let zemřel americký herec Henry Silva, který byl známý svými rolemi padouchů a drsných chlapíků. Diváci ho mohli vidět například ve filmu Dannyho parťáci či Mandžuský kandidát.

Úmrtí hvězdného herce potvrdil jeho syn Scott Silva americkému listu Variety, uvádí agentura AP. Zemřel ve středu přirozenou smrtí v kalifornské nemocnici ve Woodland Hills. Bylo mu 95 let.

Rodák z New Yorku se proslavil v 50. letech rolí drogového dealera ve filmu A Hatful of Rain a také účinkováním v nejznámějších snímcích Franka Sinatry Dannyho parťáci a Mandžuský kandidát z počátku 60. let. Zahrál si také po boku George Clooneyho a Brada Pitta, a to v remaku filmu Dannyho parťáci z roku 2001. Objevil se ale také v evropské produkci, spolu s Jeanem-Paulem Belmondem dostal roli v Dobrodruhovi z roku 1983.

Související obsah

K Silvově smrti se vyjádřila na twitteru například Deana Martinová, dcera zpěváka Deana Martina, který si zahrál v původních Dannyho parťácích: "Naše srdce jsou zlomená nad ztrátou našeho drahého přítele Henryho Silvy, jednoho z nejmilejších, nejlaskavějších a nejtalentovanějších mužů, kterého jsem mohla nazývat svým přítelem."

Silva se stal jedním z nejvytíženějších herců a na svém kontě měl přes 130 filmových snímků a televizních inscenací, píše The Washington Post. Byl třikrát ženatý, a to s Mary Ramusovou, s herečkou Cindy Conroyovou a herečkou Ruth Earlovou, s níž měl dvě děti. Všechna manželství skončila rozvodem.

Petra Jiránková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz