Zahraničí

Putin už definitivně ztrácí kontakt s realitou. Ukázal podivná gesta

Putin už definitivně ztrácí kontakt s realitou. Ukázal podivná gesta
Ruský prezident Vladimir Putin (10. 8. 2022) | Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin spoustu lidí překvapil na summitu v Uzbekistánu. Při čekání na tureckého prezidenta Recepa Erdoğana se začal nezvykle pohybovat a dělat podivná gesta.

"Vážně, co se tady s Putinem děje, proč se chová tak divně? Nebo se vážně po dvou letech v bunkru tak oddělil od lidí?" zeptal se na twitteru běloruský novinář. Sdílel video, na kterém při čekání na Erdoğana předvádí ruský prezident podivná gesta.

Vše se odehrálo na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci. Během té měl možnost se kromě Erdoğana setkat i například s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem či indickým premiérem Narendrou Modim.

Na videu, které některým přišlo jako nějaký záchvat, si ve skutečnosti Putin dělá legraci z Erdoğanova tiskového mluvčího Ibrahima Kalina, upozornil portál Birgun.net.

Související obsah

Parodoval pozdrav Kalina, který se s lidmi vítal objetím a polibkem. "Co to bylo?" ptal se pak zmatený ruský prezident novinářů. 

Nejednalo se však o jedinou chvíli, kdy na summitu svým chováním lidi překvapil. Nervózně se choval před setkáním s prezidentem Kyrgyzstánu a Erdoğana omylem označil za premiéra, upozornil portál polsatnews.

Po schůzce s tureckým prezidentem se navíc na internetu objevilo video, které přiživilo spekulace o Putinově zdraví. Erdoğan ho totiž při pochodování chodbou musel držet za ruku.

V Uzbekistánu se Putin setkal i se Si Ťin-pchingem:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz