Domácí

Soud kvůli loupeži v klenotnictví znovu začal. Muži už si odseděli dva roky

Krajský soud ve Zlíně ve středu znovu otevřel případ loupeže v klenotnictví v Uherském Hradišti z roku 2015. Na základě pachových stop z místa činu byli odsouzeni dva muži. Miloš Zezula a Martin Skalický si odseděli dva roky. Následně Ústavní soud všechna rozhodnutí zrušil a nyní začíná proces nanovo.

Zlínský krajský soud začal případ projednávat ve středu ráno a už byli znovu vyslechnuti první svědci. Oba muže poslal krajský soud za loupež do vězení v únoru roku 2019. Původní verdikt stál zejména na pachových stopách, jinak důkazy chyběly, žádní svědkové nebyli schopni pachatele identifikovat.

Oba odsouzení vinu od začátku popírají a například tvrdí, že v době loupeže byli v práci. Krajský soud podle ústavních soudců ve středu musí při opětovném projednání kauzy znovu vyhodnotit důkazy, případně doplnit dokazování. Pokud ani poté nedosáhne praktické jistoty o vině Zezuly a Skalického, bude nutné oba zprostit obžaloby s ohledem na presumpci neviny.

Související obsah

Pachatelé ke klenotnictví přijeli 8. září 2015 na motorce a jeden z nich měl zbraň. Šperky za více než milion korun se ale útočníkům s kuklami na hlavách nepodařilo odnést. Zabránili tomu dva svědci, kteří utrpěli těžká zranění. Jednoho postřelili lupiči do nohy a druhého zranily střepy z rozbitých dveří prodejny. Lupiči na místě nechali šperky a páčidlo a na motorce odjeli.

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz