Ekonomika

Někteří už topí, jiní chtějí zasadit ránu Putinovi. Jak to máte vy? ANKETA

Někteří už topí, jiní chtějí zasadit ránu Putinovi. Jak to máte vy? ANKETA
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Se zářím přišly do Česka první chladné dny. V mnoha domácnostech už se tedy začalo topit. Spousta lidí to ale odkládá – buď chtějí zasadit ránu Putinovi, nebo mají strach z vysokých účtů za energie. Jak to máte vy? Hlasujte v anketě.

"Máme doma 15 stupňů, nechala jsem otevřená okna. My jsme na Putina připravené. Slovy holek: ‘Netopíme, aby hnusný Rusáci měli smůlu,‘ " uvedla na twitteru advokátka Lucie Hrdá.

Topit letos brzo nehodlá více lidí, ne všichni ale chtějí zasadit ránu Putinovi. "Já odložím začátek topení, abych zasadil co nejmenší ránu své peněžence," řekl TN.cz pan Adam z pražských Nuslí. "Asi začneme topit, až klesneme pod 20 °C," dodal pan Marek z Vršovic.

Související obsah

Pan Štěpán z Písku byl zvyklý žít v teple, letos se to ale kvůli vysokým cenám asi změní. "Budu letos asi doma v teplácích a mikině a začnu topit třeba až v půlce října, když to půjde," avizoval. "Asi budeme topit nějak šetrněji," prozradil pan Daniel z Ostravy.

Někde už se ale topit začalo. "My už topíme," sdělila paní Petra z Tábora. "Strach z vysokých cen mám, topíme ale jenom pár hodin denně, tak by to snad mělo být v pohodě," doplnila. "Topím a vysokých cen se nebojím," prohlásil pan Zdeněk z Brna, pomohl mu například i úsporný tarif.

Související obsah

Topit už začala i místopředsedkyně Trikolory a bývalá poslankyně Tereza Hyťhová. "Já mrznout nebudu. A vy?" napsala na twitteru a připojila k tomu fotografii, kde si na termostatu už v září nastavila teplotu 22,5 °C. Vysloužila si za to kritiku několika lidí. "Paní Hyťhová z Trikolory se rozhodla bojovat s drahými energiemi po svém. Aneb když se používá zdravý rozum," reagoval například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

K tomu, aby si lidé místo přehnaného topení vzali svetr, vyzvala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). "Svetr, díky kterému můžeme snížit nejen výdaje na topení, ale i omezit zdroje, kterými Putin financuje svou válku. Energetickou krizi sám nevyřeší, ale pomůže v ní," uvedla na twitteru.

Nižší teploty mohou lidé očekávat i v budovách státních institucí. Méně by se mělo topit na poštách, různých úřadech, v nemocnicích i ve školách.

Lidé se snaží šetřit energiemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz