Zahraničí

Medveděv vyjmenoval, kdy a kde Rusko zaútočí jadernými zbraněmi

Medveděv vyjmenoval, kdy a kde Rusko zaútočí jadernými zbraněmi
Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv | Zdroj: Profimedia

Rusko má podle exprezidenta Dmitrije Medveděva právo použít jaderné zbraně, pokud si to situace vyžádá. Místopředseda bezpečnostní rady tak navázal na slova Vladimira Putina, který minulý týden nukleárním úderem pohrozil Západu.

Rusko pokračuje v jaderném nátlaku na Západ. Po Putinovi a běloruském prezidentovi Alexandru Lukašenkovi možnost atomového útoku připustil i místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.

"V případě potřeby má Rusko právo jaderné zbraně použít. Jedná se o předem určené případy v souladu se státní politikou jaderného odstrašování," napsal Medveděv na svém telegramu.

Jak upozornila agentura TASS, bývalý prezident tvrdí, že cílem Moskvy je tomu zabránit. "Je zbytečné spoléhat se na rozum a vůli kyjevského režimu. Ale křehká naděje stále existuje. Pokud však ohrožení Ruska překročí stanovenou hranici nebezpečí, budeme muset odpovědět, aniž bychom kohokoliv žádali o svolení. Rozhodně neblafujeme," pokračoval.

Související obsah

Putinův režim přitom obávaným stisknutím červeného tlačítka hrozí jako jediný, od západních států ani Ukrajiny nic takového od února, kdy Rusko invazi zahájilo, nezaznělo. "Uděláme všechno pro to, abychom zabránili výskytu jaderných zbraní u nepřátelských sousedů. Například na nacistické Ukrajině, kterou dnes přímo ovládají země NATO," doplnil Medveděv.

Na okupovaných územích na východě Ukrajiny proběhla od pátku do úterý referenda. Očekává se, že na základě zmanipulovaných výsledků Rusko tyto oblasti anektuje. Podle západních tajných služeb se to pravděpodobně stane už v pátek.

Putin ohlásil na pátek mimořádný projev:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz