Domácí

Další dodavatel elektřiny padl. Brněnským zákazníkům neodpovídal

elektřina
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Další dodavatel elektřiny musí skončit. Společnost ENGAS oznámila, že od 1. října budou její zákazníci převedení pod dodavatele poslední instance. Lidé z brněnských Medlánek si stěžují, že firma jen poslala stručný e-mail a dál nekomunikuje.

"Společnost ENGAS, s. r. o., IČ 64511669 Vám tímto oznamuje, že všechny jí uzavřené smlouvy se zákazníky o dodávkách elektřiny zaniknou, a to ke dni 30. září 2022," oznámila společnost na webu. "V uvedený den ze zákona dojde k ukončení dodávek podle sjednaných smluv (společnost ENGAS, s. r. o., přestane být obchodníkem s elektřinou ve smyslu energetického zákona)," dodala.

Firma provozuje lokální distribuční soustavu v brněnských Medlánkách. Její zákazníci tak budou od 1. října převedeni pod dodavatele poslední instance, což je v tomto případě společnost E.ON Energie.

Související obsah

"Klientům napsali pouze suchý e-mail o ukončení," postěžovala si jedna ze zákaznic. "Nereagují," dodala. "Infolinka byla včera přetížená, dnes je to už v pořádku. Na e-mailové dotazy se snažíme odpovídat co nejrychleji, v současné době žádné nezodpovězené neevidujeme," řekl ve středu Pavel Misák ze společnosti ENGAS..

Domácnosti začínají šetřit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz