Zahraničí

Armádní vrtulník se zřítil při hlídce v Mexiku, tři mrtví

Armádní vrtulník se zřítil při hlídce v Mexiku, tři mrtví
Černý jestřáb, který se zřítil při letním zátahu na narkobarona Quintera | Zdroj: Profimedia

Během hlídkového letu se v sobotu zřítil vrtulník mexického námořnictva. Tři mariňáci zahynuli, dva jsou zranění. Havárie se stala krátce poté, co vyšlo najevo, že helikoptéra, která spadla v létě při zátahu na narkobarona, nebyla sestřelena, ale došlo jí palivo.

Malý nepancéřovaný stroj Eurocopter havaroval na pobřeží Mexického zálivu poblíže města Frontera. Video zveřejněné na sociálních sítích ukázalo, jak se vrtulník otáčel a poté zřítil, uvedla agentura AP.

Námořnictvo příčinu nehody vyšetřuje. Jen o dva dny dříve vyšlo najevo, proč se zřítil Černý jestřáb mexického námořnictva při rozsáhlé červencové operaci na dopadení narkobarona Rafaela Caro Quintera. Zemřelo tehdy 14 mariňáků. Spekulovalo se, že vrtulník byl sestřelen.

Související obsah

​Generální prokuratura oznámila, že helikoptéře došlo palivo a zřítila se několik hodin poté, co mariňáci drogového bosse dopadli v odlehlých horách.

Caro Quintero čeká ve věznici na vydání do Spojených států, které po něm jdou za únos, mučení a vraždu tajného agenta amerického protidrogového úřadu DEA Enriqueho Kiki Camarena v roce 1985, o níž byl natočen film i seriál.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz