Domácí

Šťastný konec pátrání: Elišku a Kubíka se podařilo najít! Děti jsou v pořádku

Šťastný konec pátrání: Elišku a Kubíka se podařilo najít! Děti jsou v pořádku
Ilustrační fotografie | Zdroj: Policie ČR

Policisté v neděli před desátou hodinou večer zastavili pátrání po dvou dětech z Hradce Králové. Jakub (7) a Eliška (13), kteří zmizeli po odchodu z místa bydliště, jsou naštěstí v pořádku.

"Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po dvou dětech z Hradce Králové, dívce ve věku 13 let a chlapci ve věku 7 let, které dnes odpoledne mezi druhou a třetí hodinou odešly z bydliště neznámo kam," upozornila v neděli večer policejní mluvčí Eva Prachařová.

Aby na zmizení Elišky a Jakuba upozornili veřejnost co nejrychleji, po dětech v tzv. režimu ohrožení začali vyšetřovatelé pátrat prostřednictvím sociálních sítí dříve, než se dvojice vůbec dostala do oficiální databáze pohřešovaných. "Děti jsou v ohrožení vzhledem k nízkému věku a vzhledem k tomu, že už je tma a neví se, kam šly," upřesnila pro TN.cz Prachařová.

Související obsah

"V současné době není známo, kam mohly děti jít, pokud by je někdo spatřil, nebo měl jakékoli informace, kde by se mohly nacházet, ať ihned volá linku 158," vyzývala mluvčí veřejnost. Upozornila, že děti s sebou mají karty MHD a zabalené věci.

Policisté naštěstí byli úspěšní a pátrání skončilo dobře. "Odvoláváme pátrání po dvou dětech z Hradce Králové, které se podařilo před chvílí nalézt zdravé a v pořádku. Děkujeme veřejnosti i médiím za pomoc při sdílení informací," uvedli vyšetřovatelé bez bližších podrobností zhruba v deset hodin večer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz