Zahraničí

Auto smetlo studenty čekající na zastávce v centru Bratislavy. Pět jich zemřelo

Osobní auto smetlo v neděli večer v centru Bratislavy velkou skupinu lidí čekajících na autobusové zastávce. Mezi nimi bylo několik studentů, kterým v pondělí začínal semestr. Nejméně pět z nich zemřelo, několik dalších utrpělo zranění. Tři z nich byli podle záchranářů v kritickém stavu.

Tragická nehoda se stala krátce po čtvrt na jedenáct v noci ve Staromestské ulici na frekventované zastávce MHD Zochova. "Podle prvních informací řidič osobního motorového vozidla narazil do zastávky MHD, na které se v té chvíli nacházelo více osob," uvedla Policie Slovenské republiky.

Přivolaní hasiči museli vyprošťovat lidi zevnitř auta i zpod něj. "Podle dosavadních informací došlo k úmrtí čtyř lidí, dalších sedm utrpělo zranění různého rozsahu," informovali hasiči, kterých na místě zasahovalo 21. Celkový počet zemřelých se nakonec vyšplhal na pět.

​Auto se podle očitého svědka citovaného webem Plus jeden deň vyřítilo ze zatáčky a narazilo přímo do lidí, které odhazovalo několik metrů od zastávky. O rychlosti vozu svědčí fakt, že po sražení chodců urazilo zhruba 70 metrů přes přilehlou zeleň a vedlejší silnici, než se zastavilo. Některé z obětí táhlo s sebou.

Související obsah

Podle starostky městské části Staré Mesto Zuzany Aufrichtové, která na sociální síti vyjádřila soustrast pozůstalým, byl řidič údajně pod vlivem alkoholu. Na zastávce byli podle ní většinou mladí lidé, kteří čekali na autobus mířící k vysokoškolským kolejím. Těm v pondělí začínal nový semestr. 

K případu se vyjádřila i Univerzita Komenského v Bratislavě, v níž se dvě z obětí vzdělávaly. "Dnes truchlíme. Je hrozné, kolik bolesti dokáže způsobit arogance a nezodpovědnost. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám, blízkým, přátelům a spolužákům obětí včerejší tragické nehody v Zochově ulici, mezi kterými byli i student a studentka naší univerzity," uvedla na svých sociálních sítích

Okolnosti nehody prověřují policisté.

Podívejte se, jak o tragédii informují slovenská média:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz