Zahraničí

Tragédie na dovolené. Turistu zabilo jídlo z restaurace, personál mu odmítl pomoci

Tragédie na dovolené. Turistu zabilo jídlo z restaurace, personál mu odmítl pomoci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Dovolená v Mexiku pro 19letého turistu z Velké Británie skončila tragicky. Když si v místní restauraci objednal burrito, byl personálem ujištěn, že v pokrmu není sezam, na který je alergický. Přesto stačila tři sousta, aby u chlapce propukla závažná alergická reakce. Podle jeho kamarádů mu personál nebyl vůbec ochotný pomoci a mladý Brit nakonec zemřel.

Devatenáctiletý Joe Dobson z Velké Británie vyrazil se svými přáteli na dovolenou do Mexika. Vzhledem k tomu, že byl alergický na sezam, vejce, mléko a arašídy, byl zvyklý si v restauracích dávat pozor na to, co si objednává.

Proto, když v přímořském letovisku Playa del Carmen navštívili místní restauraci, několikrát se v angličtině i španělštině u personálu ujišťoval, že v jeho burritu nebude sezam. Už po třech soustech ale bylo jasné, že pokrm tuto přísadu obsahuje –⁠ u Joea totiž propukla alergická reakce.

O jeho příběhu informoval britský deník The Sun. Podle výpovědi mladíkových přátel se personál zdravotním stavem Joea neznepokojoval a odmítl přivolat sanitku. Turista navíc svůj EpiPen, obsahující roztok určený pro samoléčbu anafylaktického šoku, nechal v apartmánu. Než ho jeho přátelé získali a použili, bylo již pozdě. 

Související obsah

​Mladík upadl do bezvědomí a do nemocnice ho převezla policie. Lékařům se ho ale nepodařilo zachránit, ještě ten den v nemocnici zemřel. "Joe si objednal vegetariánské burrito a řekl, že nechce sezam. Když mu jídlo přinesli, vrátil ho, protože se domníval, že obsahuje sezam. Snažil se personálu říct, že pokud sní sezam, tak zemře," popsala Joeova kamarádka Harriet incident v prohlášení, které bylo přečteno u soudu v Londýně.

Když mu podle ní jídlo opět přinesli, Joe si několikrát kousnul a zjistil, že v něm sezam stále je. "Šel za personálem, ten ale zapíral. Řekl, že potřebuje sanitku, personál se ale zdráhal. Obsluha se nechovala tak, jak měla. Neměla žádné znalosti o první pomoci," dodala Harriet.

Koroner ve zprávě uvedl, že je zcela jasné, že alergickou reakci způsobil sezam v jídle.

Před třemi týdny média informovala o podobném případu, který se odehrál ve Španělsku. Tam v červenci zemřel jiný mladík z Velké Británie poté, co se napil koktejlu Piña Colada. Podle deníku New York Post chlapec od dětství trpěl vážnou alergií na mléčné výrobky. Když se napil koktejlu, netušil, že barman kokosové mléko nahradil kravským.

Kromě potravin představuje velké nebezpečí pro alergiky také hmyz:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz